Stačí se jen podívat na to, co jsme za poslední dobu prožívali. První to byla ta infekce, která nás ohrožovala smrtí, pak nedostatek a neustálé zdražování, přidal se ještě konflikt a všechny tyto výzvy nás posouvají do stavu úzkosti. Cítíme se nesoustředění, napjatí, jako bychom byli neustále v režimu útěku nebo útoku. Naše tělo se přepíná do režimu přežití a my fungujeme spíše z animálních instinktů než z vyšších emocí spojených se srdcem.

Ale kde se nachází naše lidskost a božství? Když jsme ponořeni v emocích vyvolaných vnějším světem, ztrácíme naši vnitřní rovnováhu. Staré stresové situace se nám vynořují a zvětšují naše pocity. Často se dostáváme do stavu chronického stresu a naše tělo bojuje o zachování klidu a energie.

Je důležité najít si každý den alespoň pět minut na to, abychom se uvedli do stavu absolutního klidu, který známe a milujeme. Ponořte se do toho klidu a nasyťte tak celou svou bytost. Jen tak můžeme najít rovnováhu a klid v každodenním zápolení s nedostatkem a stresem.

Každý den si zasloužíme těchto pět minut klidu, které nám pomohou najít harmonii a posílit naši životní sílu.

Krásné dny plné klidu a vyrovnanosti vám přeji.
Mitra