Soňa

Když jsem jela kolem tohoto pole plné fialových máků, musela jsme zastavit. Taková krása.

Najednou  jsem si všimla jednoho, který nebyl jako ostatní, ale byl  červený. Byl kousek ode mne a zářil si tam stejně jako ostatní květy.

Přestala jsem vnímat ten celek a v záplavě fialovosti si mě přitáhla jeho jedinečnost. A v tom to mi připomnělo témata, které se často řešíme s lidmi ať už na seminářích nebo osobních setkáních, které s tím velmi souvisí. To téma je, dovolit si být jiná/ý než ostatní, být vidět, nebát se to ukázat, svobodně v tom žít a možná to také proměnit v poklad, ve výhodu.

Na celé Zemi neexistují 2 stejní lidé, každý je originál a i když jsou lidé dvojčata a velmi se podobají, stejný nejsou, možná jen na první pohled.

Ta jinakost, ta odlišnost to je vlastně DAR.  Je to něco co máme jen my a jak s tím naložíme, je na nás. Zda to budeme schovávat ze strachu být  jiná/ý. Dovolíme si být  originální, vlastně takový jaký jsme ve své přirozenosti a třeba z toho pro sebe a možná i pro okolí  uděláme  „výhodu“. Nebo se budeme snažit  sami sebe formovat do něčeho o čem si myslíme, že je pro okolí více přijatelné.

 Schválně, jak to máte?

Jenže často nás brzdí strach, který je právě zabijákem nejen našich darů, ale také našich snů. Brání nám v úspěchu  a ve všem co by jsme mohli prožívat jinak. Brání nám projevit plně celý potenciál, který je v nás tak často na vždy uzamčený.

Pak se vzdalujeme svému JÁ, naše osobnost slábne. Člověk  ve své přirozenosti není jemnou ani manipulovatelnou bytostí, není jí předurčeno být napodobeninou ideálu  ženy či muže, který dnes ve své opravdovosti ani neexistuje. Přirozeností pro nás je  tvořit, dosáhnout toho, po čem touží a být nespoutaná  a přitom jemná a milující- více k tomuto ZDE.

Když se podíváte kolem sebe, koho vy obdivujete za svoji přirozenost jinakost, originalitu, toho kdo zapadl nebo toho, kdo  je jiný a nebojí se to ukázat?

Tak schválně kdo vás napadne?

Jestli někoho takového znáte, napište ho a jeho – odlišnost, originalitu, jinakost jeho DAR  do komentáře…uvidíme kolik „červených máků“ se tu sejde…

Vaše Mitra ♥