MuVa tanec

Nejbližší akce

Probuzeni jarni energie

O MuVa tanci

  MuVa tanec je tancem, jenž pochází přímo z vás, z vašeho těla a nitra – nemusíte tudíž umět a znát vůbec žádné kroky. Tanečníky vedu pouze hudbou a slovy a tím se  probudí váš vlastní vnitřní tanečník. Každý tančí podle sebe, a tak i když je pro všechny stejná hudba, rytmus a styl má každý vlastní. Můžete to přirovnat k intuitivnímu, spontánnímu či scénickému tanci, kdy scénou je to, co se právě odehrává ve vašem nitru, což může být velmi osvobozující a uvolňující. Jelikož MuVa tanec vyvěrá přímo z těla i nitra tanečníka, má hluboké uvolňující a povznášející účinky. Je tancem naprosté svobody projevu, který roztančí nejen vaše tělo, ale i srdce a celou  vaši bytost.

Každý kdo má tělo, je tanečník. Když dáme  tělo pohybu, rozpohybuje to celou naši bytost a ta se začne uvolňovat a relaxovat. Prostřednictvím pohybu těla a tance MuVa můžete svobodně vyjádřit sebe sama.

 

Každý z nás se už jako malé dítě dostal do situace, kdy musel potlačit to, co právě chtěl. Byl nějak omezován, někým usměrňován, někam veden. Kolikrát jste slyšeli, kdy je či není vhodné to či ono? Každý byl jako dítě poučen, kdy je vhodné se radovat, a kdy to naopak vhodné není. Snad každý kluk slyšel tolik známou větu: „Kluci nepláčou.“ Všemi těmito výroky a činy došlo k potlačení emocí. A to nejen v mysli, jak se domníváme, ale také ve vašem těle, ve vašich svalech. Když potlačujete své emoce, nejen že vznikají bloky, ale také pronikají do těla jedovaté látky. Dostanou se do krevního oběhu i do svalů. Jakmile něco potlačujete, není to jen psychická záležitost, ale ovlivní to i fyzickou stránku – protože nejste rozděleni na dvě části. Nejste tělo a mysl, jste obojím, jeden bez druhého nefunguje. Takže vše, co probíhá v těle, proniká do mysli, a vše, co probíhá v mysli, proniká do těla, protože tělo a mysl jsou dva konce jedné entity.

Při potlačování emocí si nasazujete masku – zablokuje se – a tak se v průběhu vašeho života ve vašem těle nastřádá spousta bloků. Přínosem tance je, že se během něj uvolníte, jako byste vše pustili. Odhodíte tu zátěž, naučené pózy a strnulost. Vaše tělo se začne hýbat podle toho, jak samo cítí, kde je pohyb potřeba. Někdy můžete „slyšet“ jak Vám samo šeptá: „No tohle dělej, to je správné a potřebné.“ Možná Vás překvapí, k jakému pohybu jste se dostali, ale plně s důvěrou pokračujete. Tím uvolníte nejen ztuhlý sval, ale i blok. Odplaví se nejen strnulost, ale i nahromaděné emoce ve formě jedovatých látek. A jenom žasnete, jak všechny úzkosti a problémy odplouvají, nic neřešíte a jste spokojeni, uvolnění a plni radosti a pokoje.

Témata tanců

Já a tanec

jsem zakladatelkou a lektorkou tance MuVa. Dalším mým tématem je síla a uzdravující energie milostného spojení a spolupráce s energií Staroslovanských kněžek. Také provázím silovými místy krásné Pálavy.

Tanec a hudba mě provázel od dětství. Zpěv a hudba byla u nás součástí života. Vyrůstala jsem za doprovodu cimbálové muziky, která neodmyslitelně patří ke Slovácku, ze kterého pocházím, stejně jako folklórní soubor, ve kterém jsem působila od raného dětství. Později jsem se stala cvičitelkou aerobicu a zumby. Pohyb spojený s hudbou byl pro mě vždy velkou relaxací a radostí. Ale pokud jsem vedla lekce aerobicu a zumby, bylo těžké najít pro všechny stejné tempo či styl, aby nikdo nebyl ve stresu, nebo aby se během hodin naopak nenudil.

Hledala jsem variantu tance, kde není nikdo do ničeho „tlačen“ a může si odpočinout nejen tělo, ale zejména hlava, která je během dne tolik zatěžovaná. Během MuVa tance si tempo i styl pohybu každý volí sám, v tom je to uvolňující a osvobozující. Navíc je to velmi ozdravné pro tělo i duši. Tanečníci se velmi uvolní a zbaví se zatěžujících emocí a nemocí…

Momentálně tančím .. na pozvání…nebo kam mě vítr zavane…Aktuální tance a místa najdete v kalendáři akcí

Žiji v Mikulově na Pálavě…

Soňa Mitra Pavlincová

Chcete také začít s tancem?

Jaké oblečení bychom si měli na tanec obléct?
Oblečení je zcela na vás. Ženy rádi tančí v sukních, já osobně jsem raději ve volných kalhotách…takže je zcela na Vás, v čem se cítíte příjemně a pohodlně. Doporučuji však tančit naboso, a to z toho důvodu, že pak máte lepší kontakt se Zemí. Nebo zvolte ponožky, případně nějaké lehké baleríny.

Taneční lekce už probíhají. Vadí, že půjdu poprvé?
Vůbec ne. Taneční lekce jsou pokaždé jiné, takže nikdo není začátečník…. Na každé lekci vedu tanečníky hudbou a slovy a tím se probudí Váš vnitřní tanečník. A pak tančíte tanec, který pochází přímo z ávs, z vašeho těla a nitra. Nemusíte tudíž nic umět.

Jaké má tanec přínosy pro zdraví?
Zpětné vazby tanečníků jsou různé, někdo během tance načerpal energii, někdo si vyřešil spoustu otázek, na které dosud nemohl najít odpovědi. Někdo si uvolnil ztuhlá záda, a někomu se dokonce podařilo dostat hluboko do svého podvědomí a zpět, přičemž si prožil a vyřešil různé situace, které v něm dlouho zůstávaly zablokovány.

Co když mám strach, že se budu před ostatními stydět?
To je zbytečné. Na začátku každé taneční lekce jsou oči zavřené a ztlumená světla, aby se každý mohl uvolnit. A pak už to takzvaně „jede“ samo a je to fajn…

Nahlédněte do zkušeností lidí, kteří MuVa tanec absolvovaly..

Milá Mitro,
konečně píši zpětnou vazbu k tanci svobody. Pro mne se svoboda po tanci projevila hlavně ve svobodě slova:)  Začalo se mi dařit lépe verbalizovat svoje pořeby. Jsem schopná manželovi srozumitelně sdělit, čeho jsem ochotná se vzdát a co je pro mne naprosto zásadní a důležité (synovi jsou tři a dceři necelý rok, tak se   jedná   hlavně o to kdy a kam si půjdu na chvíli odpočinout). Třeba to, že jsem už čtyři roky nebyla na běžkách a moc mi to chybí.
A uvědomila jsem si, jak málo jsem byla ochotná jít se svou kůží na trh. Ano, mám trošku nemainstreamový pohled na výchovu, stravování a mateřství vůbec. Donedávna jsem se to snažila tak trošku maskovat. Ale došlo mi, jak mě to unavuje, snažit se sou nenápadností ostantím vyhovět. Najednou cítím, že mám sílu si stát za svým,  i když budu možná za zády pomluvena. Je mi to najednou jedno, jupííí:)
Měj se moc krásně.
Aramona

Minulý tanec na Jarní energii (Probuzení jarní energie) byl pro mě doposud nejintenzivnější, emočně, mentálně i fyzicky, absolutní pecka a pole ten večer vytvořené tanečníky a všemi energiemi bylo NEUVĚŘITELNĚ silné, laskavé a bylo to nádhera.
Děkuji za to ze srdce.

Lucie

Dobrý den Soňo,

Chtěla jsem Vám pro tuto chvíli poděkovat za téměř více než roční tancování s Vámi, bylo to vždy jedinečné, zvlášť minulý tanec Světlo a Stín, to byl skutečně pro mne TANEC s velkým T, hluboký, otevřený, přijímající….

Děkuji za to, že nám vozíte své tance, které z Vás nádherně proudí.

Přeji Vám nejen krásný advent, Vánoce, vše, tak jak má, ale jednoduše přeji krásné bytí v našem časoprostoru.

Lucka

Milá Soňo,
moc děkuji za Tvůj MuVa tanec. Vždycky jsem si říkala:“Co na tom spontánním tanci všichni mají?“ říkala jsem si vždycky. Jako malá holka jsem prošla opakovaně zkušeností, že je lepší své tělo moc necítit. Jednoduše v něm nebýt, moc si ho nevšímat. Stejně jsou s ním jen potíže a starosti. Ale najednou mi začalo v životě chybět. A tak jsem začala hledat a zkoušet různé cesty, jak se dostat do kontaktu se svým tělem a svými emocemi. Pomalu se začalo moje tělo uvolňovat, protahovat, vláčnět. Začala jsem ho lehce cítit…
A když mi přišla pozvánka na Tvůj MuVa tanec, rozhodla jsem se, vyzkoušet, jak to mám s tancem teď! A najednou to konečně přišlo! Ta radost, to blaho, ten úžasný pocit z tance. To bezpečí, že mě někdo tak trošku vede a zároveň svoboda, že si vlastně můžu dělat co chci. Chci tančit, jen tak stát a poslouchat hudbu nebo se jen v sedě kolíbat? A nebo dnes zjistím, že vlastně vůbec tančit nechci, že nechci nikoho poslouchat, že se chci jen tak rozplácnout na podlahu a zůstat rozplácnutá? Ta úžasná možnost zkoumat, jak to vlastně dneska mám. Chci tančit pomalu, i když je píseň rychlá? Potřebuji do rytmu dupat, protože mě nedávno někdo naštval, nebo se budu raději pohupovat, protože jsem unavená? Mám chuť divočit, nebo jen tak plout sálem? Chci se potkávat s jinými tanečníky, nebo chci být sama se sebou a tančit si jen pro sebe se zavřenýma očima? Ta zvědavost, která píseň mě dneska osloví, která mě dojme, která mi udělá radost, která mě utiší a nebo která mi dodá energii? A zažívat potěšení z toho, že můžu cokoliv a nemusím vůbec nic. Těším se na další tančení.

Alžběta

Veškeré  výše uvedené  recenze  jsou od účastníků mých  akcí, seminářů, tanců, osobních  konzultacích aj.,  se kterými jsem se osobně setkala, případně osob, které si zakoupily knihu nebo online program. Recenze mi nejčastěji chodí na můj e-mail po absolvování akcí nebo přečtení knihy.