Kniha - Posvátná sexualita

Posvátná sexualita jako zdroj životní síly

nově i v elektronické verzi

Den svatého Martina – 11.11.2020 pro mne bude spojený s tím, že jsem začala psát knihu. POSVÁTNÁ SEXUALITA ❤️ jako zdroj naší  životní síly.

🌺 Asi před 10 lety a možná je to i déle a možná to bylo i na podzim, opravdu si to přesně nepamatuju, ke mně přišel impulz. Je to už dlouho, co si ale pamatuju, jak stojím s autem na křižovatce a silně se ozvalo „NAPIŠ KNIHU“. Bylo to tak intenzivní, že když si na to vzpomenu, je to pro mě stejné jako tenkrát. Věděla jsem, o čem má být, ale i když to bylo tak silné, psát jsem nezačala. Asi jsem si tenkrát říkala, že by to nikoho nezaujalo, a hlavně, že všichni všechno vědí, tak proč něco psát. Několikrát se to ještě ozvalo, ale nikdy jsem nezačala.

🌺 Teď už vím, proč jsem tak silný impuls neposlechla (normálně bývám poslušnější, co se intuice týká) a knihu nenapsala už tehdy. Byla by asi zajímavá a tolik let zpět na trhu nic podobného nebylo, ale nebyla by úplná. Psala bych jen o hezkém, protože v tomto směru jsem žádné bloky neměla a neměla ani tušení, kolik toho s sebou lidé nosí. Ale během těch let, co pracuju s lidmi a vedu seminář Posvátná sexualita, jsem s nimi prošla tolik témat a bloků, poznala jsem tolik neuvěřitelných příběhů žen a jejich matek, mužů a jejich žen, které bych si předtím ani nedovedla představit.

🌺 Všem bych za to chtěla moc poděkovat. Všechny ty příběhy byly neskutečnou inspirací a uvědoměním pro to, co všechno, kolik bloků a bolesti toto téma nese, kolik toho je s ním spojeného.

Cítím velkou vděčnost za to, že jsme dostala tu důvěru a děkuji všem…

Mitra ❤️

O čem kniha je…

Kniha Posvátná sexualita přináší jiný pohled na sexualitu, než jaký nám běžně společnost předkládá jako normu. Ukazuje, jak můžeme sexualitu prožívat v radosti a přirozenosti a jak můžeme díky sexualitě dosáhnout víc než jen „pouhého“ orgasmu.

Odhaluje tajemství vyššího poslání sexuality, která není jen „disciplínou“ sloužící k našemu uspokojení nebo prostředkem k zachování populace.

Kniha je určena ženám i mužům. Kromě psychologického, fyziologického, spirituálního a historického kontextu nabízí i pohled na sexualitu jako zdroj tvořivé životní síly, která se projevuje ve všech oblastech našeho života.

Poukazuje nejen na to, jak byla sexualita v minulosti potlačována a jaké následky si z těchto dob v sobě ještě stále neseme i my, ale i na to, jak zlepšuje náš vztah k nám samým a našim partnerům. Vede nás k extázi, která je cestou k vyššímu vědomí.

Ukazuje nám, jak je sexuální síla důležitá pro náš spokojený život.

Autorka se v knize dotýká i společensky citlivých témat s lehkostí a naprostou bezprostředností. Sdílí se čtenáři svoje zkušenosti, které získala při práci se skupinami i jednotlivci, jimž pomohla v procesu uzdravování jejich sexuality. Knihu doplnila také o reálné příběhy a jednoduchá cvičení, která vám pomůžou najít a zpracovat omezení zatěžující nejen sexualitu, ale i tělo a duši.

 

Chcete svoji sexualitu obohatit, začít prožívat vědomě – plněji, radostněji a s lehkostí? Pak je tato kniha přesně pro vás.

Kniha je na světě! Můžete objednávat..

Huráá, mám obrovskou radost.

Z původní plánované menší knihy vznikla kniha o 239 stranách, kterou si už v předprodeji koupilo několik desítek čtenářů a čtenářek.

Aktuální cena knihy je 550 Kč.

Cena elektronické knihy je 490 Kč.

Kde můžete knihu koupit nebo vyzvednout? 

Knihu můžete koupit přímo zde a nechat si ji poslat nebo koupit či  vyzvednout na těchto místech – Levandulový krámek Mikulov,  ZDRAVÍČKO -Zdravá výživa Třebíč, Jóga studio SHANGA Přerov, Vinotéka Slávů Dvůr- Slavonice

 

„Posvátná sexualita“ není jen kniha… je to také prožitkový seminář pro ženy, který je organizován několikrát do roka na magickém místě jižní Moravy – na Pálavě. Více o semináře zjistíte ZDE ⇒

O autorce

Soňa Mitra Pavlincová je lektorkou, terapeutkou, inspirátorkou, mystičkou i průvodkyní životem. Provází lidi cestou k radosti a spontánnosti, kterou měli jako děti, provází je na cestě k životní síle, k odvaze a všemu, co je naší přirozenou součástí. Má dar pojmenovat věci lehce a pravdivě, a přesto s velkou hloubkou poznání pro druhé. Dar posunout je k vášni života, jejich snům, tvořivosti a darům, které v sobě mají.

Síla a uzdravující energie milostného spojení, jemnost i síla ženství v její pravdivosti, to jsou témata, která vložila do projektu CESTY ŽENY i do této knihy.

Je propagátorkou přirozeného života a sexuality jako projevu vášně, radosti a životní síly a toho, že  spojení ženy a muže je jednou z nejkrásnějších energií, kterou tady na Zemi můžeme zažívat. Stačí se rozhodnout pro její znovuzrození.

Je zakladatelkou MuVa tance, při kterém provází tanečníky krajinami jejich těla i duše. Pomáhá jim objevit vše, co jim už neslouží, co způsobuje bolest, smutek nebo jiná omezení a tím i možnou nemoc. Provází životy minulými i současnými a napomáhá tak uzdravovat stará traumata.

Provází Pálavou a jejími silovými místy. Pálava je totiž místem, kde žije se svou rodinou a kde mnozí ji dokonce označují za strážkyni Pálavy.

V průběhu svého života už získala řadu zkušeností, jak osobních, tak vedených různými mistry, prožila situace spojené s plností žití i dotekem smrti. Avšak za nejhlubší a nejupřímnější cestu k lidské duši a tělu vidí vlastní osobní cestu, která se stále vyvíjí.

Čím vás kniha obohatí…

Odhalí vám jednoduchá cvičení, díky kterým:

  • rozšíříte svůj sexuální potenciál
  • naučíte se více přijímat celé své tělo
  • zvýší se intenzita, se kterou vnímáte prožitky i energii proudící tělem
  • přijmete sexualitu jako běžnou součást života bez pocitů viny, hanby, ostychu či studu

Ukáže vám příběhy ze života, jež:

  • mohou být inspirací k nalezení vašich skrytých omezení tam, kde byste je vůbec nečekali
  • vám pomohou pochopit vaše či partnerovo chování
  • odhalí vaše vzorce chování a to, odkud přišly

Náhlédnete do historie, díky čemuž:

  • dokážete lépe pochopit, proč je sexualita dnes tak „churavá“
  • zjistíte jak byla sexualita manipulována, proč a kdo k tomu přispěl
  • poznáte jak se sexualita v čase proměnila, a kam nyní směřujeme

Ukázka z knihy…

Z kapitoly Sexualita:

Sexualita nám byla dána jako přirozený nástroj nejen k rozmnožování, ale také k obnově a regeneraci našeho těla.

Zdá se vám to nemožné? Ti, co zažívají sexualitu v přirozenosti a radosti a mají z ní i ze spojení s partnerem potěšení, by vám jistě mohli dlouze popisovat, jak se jejich tělo skvěle cítí po takovém prožitku a jak dlouho tímto prožitkem bývají naplněni.

Pokud se naše tělo uvolní, dochází k jeho regeneraci, navíc je zaplaveno proudem této životodárné energie, a dochází tak k regeneraci všech buněk…

 

Co na vás čeká při čtení knihy…

Můžete objevit svá zatížení, odhalit názory a bloky, které vám brání ve svobodném a radostném prožívání sexuality.

Probudíte svoji přirozenost a spontánnost.

Zjistíte, co ve vás vyvolává pocity studu, hanby nebo naopak příjemné a radostné pocity.

Kniha může mít až transformační účinek, jelikož vynese na povrch to, co bylo skryté. A s jejím čtením můžou přijít různá uvědomění nebo změny v tom, jak některé věci vnímáte nebo v jakých souvislostech se na ně díváte.

Objevíte mnohá AHA. Sexualita je naší přirozeností a v knize jsou uvedeny věci, které známe, jen jsme si je dosud v plném rozsahu neuvědomili nebo nepojmenovali.

Ukázka z knihy…

Téma zranění žen i mužů a jejich uzdravení. Toto si neseme v sobě dlouhá léta a někteří ho zažívají dodnes. Spousta žen v sobě nese i to, že to vše musí stále zvládnout sama a nemají důvěru ani chuť uvolnit cestu mužům a dát jim a tedy sobě prostor. V knize se věnuju i tomuto tématu:

„Aby mohlo dojít k uchopení mužské síly a nastoupení patriarchátu, byla potlačena jak ženská síla, tak její spiritualita.

Ženy musely celkově ustoupit do pozadí, aby mohlo dojít ke změně uspořádání z matriarchátu na patriarchát. Matriarchát neznamenal to, že vládly ženy, ale že byla žena uznávána jako Bohyně, která nese život a dává ve svém těle prostor novému životu. Stejně tak byla v této době uctívána rodina. Proto neprobíhalo tolik válek a násilí na rodinách, ženách a dětech. Jak ženy, tak muži uctívali rodinu a děti. A nikdo nevraždil rodinu druhého.

Aby mohlo dojít ke změně, byla u mužů potlačena jejich emocionalita. Muži souhlasili s vidinou větší síly v dobré víře, aniž by tušili, co se jim uzavírá. U žen k tomuto dojít nemohlo. Protože  ženám nemohlo být uzavřeno emocionální centrum (oblast prvního a druhého energetického centra – čakry) protože by nemohlo dojít k porození dítěte.

Tento kanál musel zůstat volný. Proto jsou ženy více citlivé, ale často trpí strachem z projevu. Jejich centrum projevu, oblast krku, bývá velmi často zablokována. Mohou tedy vše cítit, ale stalo se pro ně těžké o tom lehce a svobodně mluvit.“

Pokračování najdete na blogu.

Mitra ❤️

Další informace o knize…

Kniha má cca 239 stran a pevnou vazbu.

Má ručně malovanou obálku, která je „živá“ a obohacená zlatou ražbou.

Najdete v ní ručně malované obrázky.

Na knize se podíleli…

Vydavatelem je nakladatelství Klika, editorka a copywriterka Kristýna Maková, grafička Aneta Kučeříková, ilustrace Jitka Čóka Ondráčková.

 

Ukázka z knihy…

Co je sexuální energie?

Tvořivá životní síla, kterou nelze nikdy a nikým zastavit a projevuje se všude v přírodě. Je to účast na existenci člověka, bez které by nebylo možné pokračování. Díky ní se stále množíme a rodíme. Je neodmyslitelnou součástí koloběhu života.

Je to komunikace na nejvyšší úrovni, komunikace mezi dvěma polaritami, mezi mužem a ženou: Je to výměna energie dvou polarit.

Je to nejvyšší modlitba. Ve chvíli, kdy zažíváme maximální propojení se vším a všemi, a zejména pak se samotným Zdrojem, Bohem, Stvořitelem, Otcem, Vědomím, Vesmírem nebo si doplňte, jakékoli jiné pojmenování chcete. Chvíle kdy není třeba nic říkat a vyslovovat, a přitom je řečeno a vnímáno je vše. Ta nejkrásnější a nejhlubší meditace.

Slova editorky…

To, co Mitra dokázala, je něco naprosto neuvěřitelného. Sedla a napsala knihu během několika týdnů. A mně trvalo zhruba tři týdny, než jsem knihu prošla, pomohla poladit některé pasáže a výrazy. Ladila jsem spolu s Mitrou energii slov tak, aby kniha byla hezky hladká a četla se lehoučce, i když jde obsáhlé hluboké téma. A v tom je právě to kouzlo.

Celá práce byla místy velmi obohacující i náročná. Upřímně, kdybych si tuhle knihu vzala do ruky a rozhodla se ji číst, zabralo by mi to dost možná i půl roku. Přečetla bych nějakou její část. Nechala ji na sebe působit. Knihu odložila a pak se k ní zase vrátila. Je to totiž jedna z těch knih, při jejímž čtení zažíváte určité zajímavé momenty, jež mají velký transformační potenciál. Jenom tím, že si uvědomíte některé samozřejmé věci, jenom tím, že vám něco dojde a spojí se souvislosti, které dřív jen tak volně pluly vzduchem, nebo že někdo pojmenuje něco, o čem pro vás bylo obtížné mluvit, s lehkostí a přirozeností, bez ohledu na zátěž, kterou s tím máte spojenou vy. Jenže já měla v závěrečné fázi jen pár týdnů, a tak jsem všechny tyhle věci vstřebávala trochu intenzivněji.

To, co na Mitře a její knize velmi oceňuji, je, že píše o věcech, které sama nemá nijak výrazně zatížené. Znáte autory, kteří píšou knihy o tématech, s nimiž mají nějaké problémy, a tím tak můžou zatěžkat jak obsah knihy, tak její čtenáře? Mitra to píše z jiného důvodu. Se všemi těmi tématy totiž pracuje, pomáhá nacházet cestu k přirozenosti prožívání vlastní sexuality mnoha ženám, a nejen jim, jejich prostřednictvím i jejich partnerům a při individuálních terapiích vlastně všem.

O hlubokých a náročných tématech dovede mluvit a psát s takovou lehkostí, bez zatížení studem, vinou nebo čímkoli jiným, že se některá témata v její přítomnosti ve vás začnou sama postupně otevírat. Cítíte, že to jde. Díky tomu má každý z nás možnost číst text, který můžeme konfrontovat se svým vlastním prožíváním, s pocitem bezpečí a bez předsudků. Text má v sobě čistotu a klid a je naplněný laskavým přijetím a uvolněním.

Kristýna Maková

Předmluva ke knize…

Sexualita jako cosi posvátného z našeho vědomého života prakticky vymizela. Je nahrazena pouhým voayérstvím nebo něčím ještě daleko méně přínosným, protože se posvátnost spojení mužského a ženského principu zkrátka vytratila z povědomí našich zprofanovaných existencí. Přitom jsme den co den a noc co noc nejčastěji jen bezděčnými účastníky neustálého spojení naší Matky Země s Otcem Sluncem. Jejich spojení vytváří pro nás všechny možnost existovat ještě ke všemu také ve fyzických tělech, která si díky tomuto spojení mohou tvořit naše nesmrtelné duše. 

 Za dávných časů našeho nevědomého účastenství bylo toto povědomí samozřejmou a přirozenou součástí našich životů. Nikoho by ani nenapadlo jakkoli relativizovat tuto skutečnost. Jistě, z hlediska hlubinné psychologie musíme konstatovat, že to tak bylo zejména z důvodů našeho archaického vědomí. Lidské vědomí prochází v posledních tisíciletích bouřlivým vývojem, takže mnohé z toho, co bývalo nevědomou samozřejmostí, stává se značným problémem, jakmile je to vytaženo z hlubin nevědomí na světlo vědomí. Inflace a s ní spojená devalvace se zdaleka netýká jen oblasti naší ekonomie. 

 Daleko hlouběji nás zasahuje v oblastech naší duševní zakořeněnosti, která na devalvační experiment inflačního vědomí reaguje přinejmenším zdrženlivě. Právě z těchto důvodů je naprosto nezbytné, abychom spojení mužské a ženské energie věnovali natolik vědomou pozornost, jak jen jsme toho schopni. Je to možná cesta, která problematizuje pornoprůmysl a genderové experimenty, zato nás však vrací k našim vlastním kořenům.A to je veledůležité zvláště v době, která je natolik ohrožena vykořeněností, že další přežití lidstva na této planetě se vůbec nejeví jako samozřejmé. 

Pjér la Šéz, psychoterapeut, spisovatel

Co o knize napsali ostatní…

Kniha prináša nový a zaujímavý pohľad na lásku a sexualitu, dalo by sa povedať, že až opačný, než je v dnešnej dobe zaužívané. Môže sa vás dotknúť na veľmi citlivých miestach dávnych zranení, čo ale môžu byť vyliečené uvedomením si vzorcov chovania, ktorými sa neustále snažíme lásku dostať, vydrankať si, alebo vynútiť od druhého. No láska a pocit šťastia sa ukrýva hlavne v schopnosti milovať. Milovať život. Potom príde aj všetko ostatné. Táto kniha s praktickými cvičeniami vás môže práve k tejto zmene inšpirovať.

Maok, hudebník, skladatel, inspirátor

Tato kniha se čte lehce, příjemně a kromě toho, že se můžeme dozvědět mnohé zajímavé informace z historie a filozofie, si při jejím čtení uvědomíme, jak je příjemné být člověkem nezatíženým předsudky a jak je lidská přirozenost a individuální svoboda uvolňující a krásná. Stejně je to se sexualitou uvolněnost a svoboda myšlení umožňuje lidem prožívat nové a nepoznané. 

Kateřina Vitásková, učitelka

Kniha je jedinečná v tom, že se dá do ní vstupovat kdykoliv, kdy hledám odpověď na nějakou otázku bez ohledu na to, v jakém období se nacházíme a co hledáme, a vždy mě posune dál. Každý si v tom najde to, co se ho dotýká, co potřebuje slyšet a připomenout si.

Bylo by moc fajn, kdyby tato kniha byla dostupná ve školách v době, kdy jsou děti v období, kdy hledají odpovědi na téma sexuality.

Je to shrnutí toho, co nabízí jedna česko-moravská žena v jisté jednoduchosti a lidské obyčejnosti. Nabízí nám něco, co je vlastně bohatstvím. Vše, co je uvedeno, je podstatné a je třeba přijmout v té nejryzejší podobě, abychom objevili svoji přirozenou živočišnost, dotkli se jí a pochopili, co je láska a vášeň.

Kateřina Kaira Hrachovcová, herečka

(foto: Lucie Dvořáková)

Kniha nám nabízí komplexní pohled na sexualitu a všechna témata s ní spojená. Já osobně jsem se s tak rozsáhlým a souhrnným přístupem k sexualitě a sexuální energii v žádné jiné publikaci dosud nesetkala.

Šárka Janderová, operní pěvkyně

Tato kniha ke mně přišla přesně ve správný čas, kdy jsem otázku sexuality řešila. Mohla bych napsat tisíc vět o tom, jak mě osobně zasáhla, jak ve mně otevřela naléhavá témata, která vedla k uvědomění si zásadních věcí v mém životě. Ale chci napsat jen jednu větu. První pocit, první myšlenka, která mi přišla na mysl, když jsem se do knihy poprvé začetla, byla: „Nemůžu se dočkat, až dám tuhle knihu přečíst mojí mamce a mojí sestře.“V této jedné větě je totiž vše, co je podle mě nejdůležitější k referenci této knihy. Je vyslovená na základě velké důvěry, kterou ve mně kniha vzbudila hned v první chvíli, a neméně silné naléhavosti, se kterou ji chci sdílet se svými nejbližšími.

Aneta Kučeříková, výtvarnice a grafička

Události s knihou

Křest knihy na Svatém kopečku v Mikulově

Co o knize řekli čtenáři…

Ahoj Soni,

kniha je úžasná a to jsem na začátku. Moc za ni děkuji a přeju všem ženám i mužům aby si ji přečetly. Budu všude jen a jen doporučovat. Už když jsem si ji jen prolistovala, bylo mně  jasné, že  je to vlastně učebnice a přínos pro celou naši společnost i pro děti ve škole. Mělo by se to vyučovat, aby jsme měli konečně tu Novou Zemi.
Růžena

„Kniha Posvátná sexualita se mnou strávila celé léto. Ve volných chvílích jsem ji intuitivně otevírala a prožívala si přesně to téma, které na mě právě vyskočilo. A jak to bývá, vždy zarezonovalo s daným okamžikem. Jeden prázdninový víkend nás navštívil kamarád, který se svěřil se svým problémem. Odpověď na jeho otázku jsme opět našli v Posvátné sexualitě.
V knize oceňuji propojení faktů a duchovnosti. V pochopení mi velmi pomáhaly uvedené příklady a příběhy žen, vč. autorčiných.
Před lety jsem sama absolvovala seminář Posvátná sexualita a díky knize mi některé věci zapadly a upevnily se.
Knihu ráda doporučuji jako součást domácí knihovničky.
Děkuji Ti, Mitro!“
Měj se krásně, Soňa

Dobrý den, je strašně zvláštní, jaká lehkost z té vaší knihy jde. Nevím, jak se vám to povedlo, ale opravdu mě to přitahuje. A to mám doma celou knihovnu eso knih, které jsem většinou koupil a vůbec neotevřel. Ale ta Vaše má v sobě cosi zvláštního. Jsem teprv na začátku, ale opravdu dobře se čte. Díky!  Karel

Milá Mitro,

Tvá kniha působí v dnešním světě jako chůze bosou nohou travou, jako šumění větru, nebo tlukot vlastního srdce , vrací nás totiž do svého vlastního nitra , do své přirozenosti  kterou jsme jaksi ztratily nebo nám byla sebraná a je pozapomenutá.

Otevírá míru poznání  každému čtenáři dle jeho momentální  připravenosti , a je tak možné se s odstupem doby k tématu vracet a znovu čerpat informace z nového úhlu pohledu. Celá tvá kniha tak působí jako trvalý zdroj inspirace ke zkvalitnění vlastního života a života svých blízkých  s možností návratu do své přirozenosti a síly , získání tvůrčí energie a vnitřní rovnováhy.

Samotná sexuální energie je li pak správně uchopena je tím největším darem  milované osobě a tím nejtvořivějším prvkem s obrovským přesahem do všech oblastí našeho bytí. Přeji tvé knize ať pomuže co nejvice čtenářům odhalit a pochopit nové  možnosti jejich vlastní sexuality , nebo třeba jen pomoci posbírat a doplnit kousky jejich jednotlivých poznání v jeden vlastní  povznášející celek .

Děkuji Mitro, s láskou Honza 

 Milá Soni,

objednala jsem jsi Tvoji knihu hned v předprodeji a moc jsem se na ni těšila. Zajímalo mě, co tam bude navíc oproti semináři Posvátná sexualita, který mi doslova změnil život. Když přišla, s láskou jsem si ji prohlížela a moje srdce se tetelilo radostí, jako kdybych měla v ruce nějaký poklad. Jen nějak nebyl čas a příležitost ( hlavně klid) si k ní sednout a začít číst….
A tak se  mnou jela na dovolenou na Krétu. Ležela jsem u moře, poslouchala šplouchání vln a četla Tvoji knihu. Přečetla jsem ji celou, jen ta cvičení jsem si nechala na později. Napsala jsi to krásně. Moc Ti za ni děkuji. Máš skvělý dar mluvit i psát nenuceným, přirozeným způsobem. I když mluvíš (píšeš) o hodně intimních věcech, nepůsobí to nijak vulgárně, ale ani neosobně. Jsem velmi vděčná za to, že jsem Tě poznala a mohla tak získat úplně nový pohled na sexualitu a vůbec na to, jak vnímat sama sebe a jak být sama sebou. Možná by se mi chtělo říct, škoda, že jsem  tyto poznatky  nezískala dřív, dokud jsem ještě byla mladá a měla  před sebou  všechno to milování, plození,  rození a výchovu  dětí. Ale o to zřejmě jde, dostala jsem se k Tobě právě proto, čím jsem si v životě prošla a věřím, že i když už mám určitý věk, můžu ještě prožívat svůj život a svou sexualitu posvátně hodně dlouho. Ještě jednou velké DÍKY za  toto uvědomění,  za TEBE i za krásnou knihu!
Mimochodem  karty, které jsi mi na konci semináře přidělila: Krása, Úcta a Milosrdenství jsou mými každodenními průvodci. Trefila jsi to přesně.
Těším, že se brzy uvidíme na nějakém Tvém semináři, Muva tanci, procházce po Pálavě, nebo prostě někde 🙂
Měj se krásně.
S láskou a úctou
Magda

Ahoj Soni,

musím zase chválit tvoji knižní učebnici – Posvátná sexualita.
Jak jsem včera četla kapitoly:  Znásilnění, Sexuální zneužití, Migrény a bolesti hlavy.
To, že migrény jsou potlačování sexuality, jsem slyšela už mockrát, ale když jsem ty tři kapitoly dočetla, tekly mně slzy a já si vlastně uvědomila, že jsem už znásilněná několikrát byla za mlada a sama se znásilňovala taky i v manželství. Myslela jsem, že je to vše pryč, že jsem na to už dávno zapomněla, že se mě to už nedotýká. Dokonce jsem byla znásilněná, když jsem přišla o poctivost. A tak jsem si sedla a začala říkat:
Uvědomuji si pocit strachu a lítost (protože jsem to tam teď cítila), ze znásilnění a sebe znásilňování v tomto životě a prožívám to. Najednou jsem silně cítila uvolňování na celém těle.
Moc mi to pomohlo.
R.