Červený stan

...ženy ženám...

ČERVENÝ STAN

…s oslavou podzimní  rovnodennosti…

Místo kde jste vítány s otevřeným srdcem…

Můžete se těšit na prožitkový víkend s inspirativními ženami, příjemnou atmosféru, uvolnění, odpočinek a relaxaci. Obohatíte své srdce i duši o nová ženská témata, vědomosti, krásu a sílu tvoření. Společně budeme sdílet své příběhy a rozvíjet vědomé ženství.

Čekají vás zajímavé přednášky, workshopy, meditace, tanec, hudba, malování a doprovodný program – tetování hennou, módní přehlídka, výrobky z dílny žen a malý dárek.

Těšíme se na vás 

TERMÍN

22. – 25.9. 2022

… s oslavou podzimní rovnodennosti…

 

Foto z filmu Červený stan – The red tent (2014)

Inspiraci k tomu, jakou atmosféru najdete ve stanu, můžete „ochutna“ ve filmu – Červený stan

Odkaz na  film https://www.filmostroj.cz/film/cerveny-stan-2014

Je to už velmi dávno, dál než sahá naše paměť, ale kdesi v nitru si to pamatujeme a tiše pláčeme za dobou, kdy  po zemi kráčely ženy uctívané všemi, byly moudré, laskavé i mocné. Kdy jedna žena nebyla druhé soupeřkou, ale podporovaly  se navzájem.

Byly velkým přínosem každé komunity, ve které pomáhaly léčit, podporovaly muže, starší ženy zasvěcovaly mladší do tajů milostného spojení a také ho předávaly dál mužům. Byly těmi, kdo své vize sdělovaly nejen těm, kdo vedli společnost.

Přítomnost těchto žen byla požehnáním celé společnosti. Takové ženy byly spojeny se Zemí, se svou spiritualitou i se svojí silou. To všechno v ženách zůstalo do dnešních dnů. Tak, jako je ukryt zvuk v našich kostech, stejně tak je ukryta síla žen v  kódech jejich sexuality, a to i když  je ukryta velmi hluboko a někdy téměř pohřbena. Každá žena se může rozhodnout pro znovuzrození a znovuoživení této síly.

Pojďte se s námi rozpomenout… zvu vás do červeného stanu… věřím, že společně nám to půjde lépe… všechny jste vítány s otevřeným srdcem 

Mitra

Více o setkání v Červeném stanu

Místo konání: MIKULOV – PÁLAVA

Stanem vás provedou inspirativní ženy, jejichž dnes už dlouhodobým posláním je práce se ženami.

Cena  vstupenky do stanu – program:  6.400 Kč (program) – záloha 3.900 Kč, doplatek 2.500 Kč na místě.

Cena -ubytování: 1.500 Kč /3 noci,  Hostel Zahrada, Mikulov. 

Cena -strava: 900 Kč (3 obědy + večeře => strava lehká, vegetariánská). 

Ubytování i strava jsou pro vás automaticky rezervovány. Pokud o ně nemáte zájem kontaktujte nás na cestyzeme@gmail.com.

Registrace a ubytování 18,00-18,30 hod. 

Začátek  programu ve čtvrtek  v 18,30 hod. Předpokládané ukončení v neděli kolem  15-16 hod. 

S sebou: červené polštářky (nebo oranžové, růžové, vínové), dečky, hudební nástroje (buben, perkusy) na společné muzikohraní, karimatky,   sárong (větší šátek-na zabalení se do něj) a dobrou náladu 🙂

Po rezervaci termínu obdržíte potvrzení o rezervaci místa na semináři a informace k platbě.

K potvrzení rezervace je nutné uhradit předem zálohu =3 900 Kč, převodem na bankovní účet. Doplatek + strava a ubytování se hradí na místě. 

Počet míst je omezen.

Foto z filmu Červený stan – The red tent (2014)

PROGRAM ČERVENÉHO STANU

  Je jen na vás, jak strávíte čas v Červeném stanu. Můžete se aktivně účastnit celého programu, kdykoliv do něj vstoupit, nebo si odpočinout a být pouze přítomna a vše jen nasávat v pohodlí stanu nebo se nechat namalovat hennou. Zde najdete náhled toho, co nás čeká..

 Společná oslava rovnodennosti – Mitra& Lucie la Luz & Pavla Saraswati  Dasi & Jana Rosa & Hana Žouželková & Zuzka Víznarová Lucie Tomková Čapková

                                                                                                                                                    MuVa tanec  Roztančete svoje SRDCE – Mitra

Pozvěte svoje srdce k tanci, dovolte touze, kterou držíte v zajetí, aby se tancem uvolnila a prostoupila celé vaše tělo. Uvolněte veškeré napětí, které cestou životem  potlačujeme do svých těl a také SRDCE, které je centrem našich emocí.

                                                                                                                                         Večer s posvátnými mantrami a kakaovou ceremonií  Pavla Saraswati Dasi & Lucie la Luz 

Můžete se těšit na jemné ladění v kruhu žen. Na lahodné kakao, které nás vezme do srdce a zpěv manter, které nás propojí s Božstvím v nás a kolem nás.

                                                                                                                                                                                             

Vitální jóga s relaxační zvukovou koupelí ­ Zuzka Víznarová &Lucie Tomková Čapková

Jemným protažení do hloubky uvolníme svá těla vitální jógou v jednotlivých pozicích a necháme své tělo prostoupit léčivými vibracemi nástrojů s přírodním laděním. Na závěr se oddáme  hodinové relaxaci ve zvukové koupeli tvořené zpěvem a hudebními nástroji, přírodních národů 5 kontinentů.

                                                                                                                                                                                                   

Rituály kola rokuJana Rosa

Seznam se se svátky v kole roku a s tím, jak je můžeš oslavit.

 

Souznění s tibetskými mísami v chrámu zvuku Lucie Tomková Čapková

 Společný kruh zpívajících tibetských mís, které rozezníme a propojením našich hlasů vytvoříme prostor chrámu léčivého zvuku. K dispozici tibetské mísy, tibetské zvony a zvonkohry.

  

 Meditace k vědomí   Staroslovanských kněžek Pálavy–  Mitra

Propojíme své vědomí s moudrými ženami, které kdysi na Pálavě  působily, vedli lidi jak k uzdravení tak na cestě k vysokému vědomí. Jejich vědomí je stále přítomné a pomáhá dodnes. Ať už jde o jedno DUCHOU radu nebo hluboké léčení.

 Módní přehlídka- Žena v měsíčním cyklu –  Lucie la Luz 

Jak vyjádřit svoji jedinečnost prostřednictvím šatů

  

 OM Chanting a zpěv manter – Pavla Saraswati  Dasi

OM Chanting je starodávná léčivá a harmonizační skupinová technika zpěvem ÓM. Poté budeme zpívat společně mantry za doprovodu harmonia, můžete si vzít své hudební nástroje.                                                                                                                                                                                        

 Moudrost ženského lůna – Jana Rosa

Propoj se se svým lůnem a jeho moudrostí. Zjisti, co se v něm ukrývá a co ti napojení se na něj může přinést.

  

​Ženské tvoření Hana Žouželková

Povídání o tvoření s hennou jak s ní pracovat a jak se s ní ozdobit. Každý sám, nebo navzájem se ozdobíme hennou. 

Volné tvoření během celého Červeného stanu. V nabídce bude nejen henna, ale i boso korálky a látkové květiny jako brož, nebo ozdoba do vlasů.

  

 Posvátná sexualita a emoce a  škodlivé programy s ní spojené–  Mitra

S prožíváním sexuality je spojeno mnoho emocí a také programů, které jsme během života nasbíraly, často je potlačujeme a proto si nedovolíme prožívat sexualitu plně a v radosti. Povíme si nejen o tom, které to jsou, ale hlavně si ukážeme jak nás ovlivňují a co jak to změnit.

  

Bubnující kruh – souznění v rytmu, zpěvu a tanci Lucie Tomková Čapková

Společné bubnování v kruhu s africkými bubny djembe, chřestidly a šamanskými bubny.

Jednoduchý společný rytmus nám otevře srdce i hlas a vynese nás v harmonii souznění do energie spontánního tance – kde jsme každá sama sebou.

 

Představení lektorek

Oragnizátorka

SOŇA MITRA PAVLINCOVÁ

Posvátná sexualita, MuVa tanec, Pálava, organizace

Jsem průvodkyně a inspirátorka. Provázím Pálavou a jejími silovými místy, provázím životy a pomáhám lidem najít vše, co už jim neslouží, co způsobuje bolest, smutek, stagnaci nebo jiné omezení a tím možnou nemoc. Provázím životy minulými i současnými. Provázím cestou k radosti a spontánnosti, kterou jsme měli jako děti, k síle, která sídlí v našich tělech, k odvaze a všemu, co je naší přirozenou součástí. Během cesty životem jsem ochutnala plnost žití i dotek smrti, prošla řadou zasvěcení do různých energetických systémů, moudrosti starých druidů, setkala jsem se se světlem i temnotou. Jsem zakladatelkou MuVa tance. Síla a uzdravující energie vědomé sexuality, jemnost i síla ženství v její opravdovosti, jsou dalšími tématy, které jsem vložila do projektu CESTY ŽENY. Žiji na Pálavě, kde se věnuji energii staroslovanských kněžek a silovým místům Pálavy.

Další ženy  (lektorky), které můžete potkat v některém z Červených stanů

JANA ROSA

Rituály, ženské lůno

„Jsem ženská mentorka, průvodkyně rituály, ženskými kruhy, seberozvojovými semináři a také lektorka práce s pánevním dnem. Žiji a tvořím v magické krajině Bílých Karpat.“

SARASWATI DASI

Mantry, harmonium, OM Chanting

Hraji na harmonium a zpívám mantry a bhadžany (indické písně oddanosti Božství) – toto dohromady se v sanskrtu nazývá „kírtan“. Mnoho lidí to popisuje tak, že je tyto zvuky a slova harmonizují, vedou do srdce a blaženosti. Pořádám pravidelné kírtany (mantrování) v okolí Prahy a ráda je uvádím OM Chantingem (harmonizační technikou zpěvem ÓM). Tvořím z hloubi vlastní podstaty, s láskou a úctou přináším tuto hudbu do prostoru společného bytí… ke prospěchu všech cítících bytostí.“

LUCIE LA LUZ

Krása a zázemí Červeného stanu, cesta bubnu

„Jsem žena, která miluje vytvářet prostor tak, aby byl v harmonii, souladu a jedinečnosti. Inspiruji se na svých cestách životem v jedinečnosti a kráse, která je všude kolem nás. A to i s radostí sdílím, vytvářím a inspiruji ostatní. Prostor červeného stanu, jako místa setkání pro ženy i muže, již několik let realizuji jako svou vizi a posledních dobou otvírám a tvořím tuhle krásu jako „kočovnice“ po mnohých festivalech. Těším se, že Červený stan bude možné v trošku jiné formě vytvořit i pro Vás.“

DANAÍ COLEDGE

Kosmická matka, taneční meditace, muzikoterapie

„Jsem nezávislá průvodkyně mysteriemi ducha ve spojení s hmotou v jejich tvořivém vyjádření samým životem.“

PAVLA RAVEN HAVLICOVÁ

Byliny, energie tvoření, tarot

„Jsem ženou, která pomáhá vést lidi skrze vlastní temnotu zpět ke světlu a ke své původní podstatě. Zabývám se různými formami terapie a léčení lidského těla i duše. Inspiruji ženy ve vnímání sebe a podporuji v nich důvěru v sílu ženské intuice. Pomáhám jim rozpomenout se na schopnosti ženám odpradávna přirozené z oblasti bylin a energií.“

ZUZKA

Vitální jóga, čakrové dýchání, thajská masáž

Jóga mě provází od mého mládí a pomohla mi nejen zlepšit mé zdraví, ale otevřela mi zároveň cestu k sobě samotné. Naučila mě se lépe koncentrovat, utišit emoce, najít sebedůvěru a odvahu ke změnám. Bylo tak pro mě přirozené ji začít předávat dál, což činím již více než 10 let. Zároveň mi otevřela dveře k poznání tantry, která nádherně doplnila mou cestu jógovou, takže tyto směry teď propojuji.

LUCIE TOMKOVÁ

Meditace, prameny ženy, propojení

Jsem muzikoterapeutka a průvodkyně jedinečnou krajinou zvuku. Tvořím hudbu v přítomném okamžiku, která pomáhá lidem otevřít srdce a nahlédnout do darů svého nitra, rozpomenout se kdo opravdu jsme a prožít hlubokou krásu poznání sebe sama. Tvořím zážitkové hudební programy a zvukové koupele s hudebními nástroji přírodních národů 5 kontinentů. Pomáhám lidem vyrobit si vlastní šamanské bubny s obřady vděčnosti a oživením bubnů, provázím šamanským bubnováním a tancem. Zpívám a hraju v krajině s úctou a vděčností pro Matku Zemi, bytosti přírody v propojení s Jednotou Vesmíru.

SAMAYA KEFALÍ

Meditace, cesta do srdce, zrcadlení

„Já jsem cesta do srdce, proud integrace a hladivá vlna pochopení. Já jsem Světlo, láska, svoboda a uvolnění. Já jsem ty a ty jsi Já. Nic dalšího není třeba :-).“

MIRIAM STELARIIA LATIA

Poslání duše, hlas ženy, arteterapie

„Provázím ženy i muže proměnami života s láskou, lehkostí a radostí. Přináším pravdu světla a přesné vhledy. Inspiruji ke změnám, aktivuji nové možnosti a směry, kterými se můžete vydat. Vedu Vás cestou duše k přijetí Vaší síly, objevení vášně a projevení božského potenciálu, který je Vaší přirozenou součástí. To vše za podpory vysokofrekvenčních energií vědomí Nové Země.“

Doprovodný program

HANA MAUA KONÍČKOVÁ

Móda, design, krása ženy

„Proces tvoření oblečení mě baví a naplňuje. Cítím, že energie jde správným směrem. Když vidím rozložené látky a jejich barevnost okamžitě přichází inspirace a těším se s každým modelem. Nejde jinak, než vyrábět pouze originály. Miluji variabilitu a kreativitu, proto hadříky je možné různě kombinovat a přetvářet. Těší mně, když si nějaký kousek najde svého majitele a on spolu s modelem vklouzne i do lehkosti a hravosti, kterou oblečky v sobě nesou.“

HANA ŽOUŽELKOVÁ

Malování hennou

„Jmenuji se Hanka Žouželková a sedmým rokem provozuji kosmetický salon. Miluji různé tvoření, lektoruji výtvarné dílny a workshopy. Díky ženským kruhům jsem se dostala k henně, která mi úplně učarovala. Na jaře jsem prošla školou malování hennou a nyní maluji pouze přírodní hennou bez chemických přísad. Co je henna? Je to pasta připravená z listů keře henovníku bílého. V oblastech, kde roste, se používá k magickým a rituálním účelům. Používá se pro slavnostní příležitosti, jako jsou svatby, náboženské svátky a tradiční obřady. Červená barva henny evokuje představu plodnosti, energie, ohně.“

MARTINA ZEMANOVÁ

Čchi-kung, obličejová jóga, ajurvéda

„Přes 10 let pracuji se ženami a propojuji se s nimi laskavým dotekem při kosmetických rituálech, kdy se v bezpečném prostředí  mohou zcela uvolnit a dostat se samy k sobě. Pomocí ajurvédských bylin se spouští samoléčivý proces na všech úrovních. Dalším úžasným nástrojem k vnímání sebe sama za pomoci dechu a vyprázdnění mysli je energetické cvičení Čchi-kung, které ladí naše tělo do harmonie.“