Setkání na Blatinách

Setkání na Blatinách

s potní chýší, zvukovou koupelí a MuVa tancem

Po každém semináři, který mám možnost s vámi trávit, vidím, jak se mezi vámi tvoří přátelství a také potřeba setkat se znovu a společně sdílet. Bezpečné sdílení je pro nás ženy velmi důležité a někdy nás můžou posunout dál než cokoliv jiného.   

                        
Tak  vznikla myšlenka, že pro vás vytvořím víkend, během kterého budete moci společně sdílet, uvolnit se… prostě být spolu, mít prostor na sdílení ale také něco zažít prožít a přitom i odpočívat. Čeká na vás tanec Zrození Země, potní chýše, zvuková koupel, tanec silových zvířat, procházka krásným lesem, koupání v lesním jezírku  a případně další krásné věci. 

Hledala jsem pro nás společný prostor, jak bychom mohly společně takto být, odpočívat a poskytl vše ostatní, co jsem již zmínila.

Tady na Pálavě takový prostor není, ale ukázalo se mi místo, které velmi dobře znám, a myslím, že je pro nás ideální. Nabízí vše, co jsem pro vás hledala a navíc – je uprostřed naší země.

Pálava je jako zralá žena, puberťačka i čarodějka, ale tady to je jako u babičky, velký klid, mír  vydechnutí…a na to se těším nejvíc.

TERMÍNY SETKÁNÍ

Momentálně není žádný termín na tento seminář

 

Více o setkání

Program setkání

Abychom naplnily, to co jsme chtěly, vytvořila jsem pro nás program, u kterého můžeme společně být, sdílet, také tvořit a něco prožít. 

PÁTEK – začneme setkáním, společným sdílením, jak se máme, co se změnilo od doby, kdy jsme se potkaly na Pálavě, ať již na Sexualitě, Vlčici nebo Uzdravení… Večer si dáme společný tanec, který obsahuje témata – stvoření života na Zemi, stvoření  a propojení těla a vědomí,  naše životy a  naši předci ze všech koutů a světadílů ZeměZbytek večera si uděláme oddychový zážitek u Máří Magdaleny, případně jinak.

SOBOTA –  příprava potní chýše od  ráno až  do pozdního odpoledne, a to je ten prostor, ve kterém můžeme být spolu, sdílet, obléhat se lesem a tvořit. Podvečer si užijeme v potní chýši. Věřte mi, že bude krásný zážitek. Přípravu  i realizaci potní chýše povede Lucka Čapková.

NEDĚLE – začneme ještě v polospánku a klidně i v  pyžamu zvukovou koupelí za doprovodu Lucky a jejich nástrojů.

Potom bych ráda dala prostor vám, pokud byste chtěly ostatním představit, co vás baví, co tvoříte a tak dále. Ať již jsou to výrobky, z nichž můžeme vytvořit předvánoční obchůdek nebo něco jiného. Kdo bude chtít, může si připravit krátkou prezentaci. Odpoledne se rozloučíme tancem, meditací se silovými zvířaty…

 

* Pobyt lze prodloužit na více dnů (program si vytvoříme na místě dle naladění – další tanec, společné vaření, relaxace, procházky v lese, otužování v rybníku, meditace…)

Místo kde se setkáme

Našla jsem pro nás to pravé místo v srdci přírody.

Jedná se o krásné stavení, které nabízí nejen pohodlné bydlení, ale i úžasné prostory pro společné chvíle. Poblíž je překrásný les s velmi magickým místem a skalami, nedaleko je i tůňka a v okolí louky. 

Blatiny jsou místní částí městyse Sněžné, kraj Vysočina, okres Žďár nad Sázavou.

Zatímco první osady na Novoměstský vznikaly již ve 13. století, Blatiny patří mezi několik sídel, které byly založeny na tehdejším novoměstském panství až v poslední fázi kolonizace na počátku 18. století. Do té doby bylo území, na kterém se Blatiny nacházejí, zalesněno a patřilo pod správu rychtáře v Německém (dnešní Sněžné). Blatiny jsou typickou vsí pozdní horské kolonizace s rozptýlenou zástavbou. Jednotlivé chalupy vznikaly uprostřed obdělávaných polí, luk a pastvin. Roztroušené chalupy, mnohde ještě se zachovalou lidovou architekturou, jsou schovány pod mohutnými korunami stromů a obklopeny zjara rozkvetlými loukami. 

Blatiny uchvátily svou krásou a svou jedinečností mnoho významných umělců, zejména malíře Josefa Jambora (1887 – 1964), který zde trávil většinu roku.