Maroko – cesta pro ženy

Vydejte se s námi za dobrodružstvím

 

… do země pohádek tisíce a jedné noci …

Chcete zažít Maroko všemi smysly?

Přemýšlíte o cestě plné exotiky, barev a nevšedních zážitků? 

Připojte se k nám a objevte srdce Maroka, kde vás čekají aromatické trhy, uklidňující hammamy a západy 

Poznejte zemi, která má rozhodně co nabídnout. Moře, oceán, pohoří Atlas, zasněžené hory i horkou poušť s největšími písečnými dunami na světě a pohádkovou kulturu Berberů.

 Termín:

15.-22.4.2024

Předběžný letový řád:
15.4. Vídeň – Marrákeš 10:15 13:20  —  22.4. Marrákeš – Vídeň 14:20 19:20

((v případě zájmu je možné zajistit transfer na letiště do Vídně (Mikulov- Vídeň a zpět))

 

Maroko

Maroko je země, kterou si prostě zamilujete. Je to místo, kde máte pocit, že procházíte několika světadíly, kulturami, národy i časovými obdobími. Zde se prolíná současnost s minulostí, divokost Afriky s vůněmi arabského světa, tajemství kočovných kmenů se stopami evropského vlivu. Je to země, jenž vám na každém kroku vypráví ty nejneuvěřitelnější příběhy orientu.

Proč jet s námi?

Zveme vás na EXLUZIVNÍ RETREAT s menší skupinkou žen na magická místa Orientu. Maroko již známe a můžeme vám tedy zprostředkovat ty nejúžasnější zážitky.

Vezmeme vás na překrásná místa, ukážeme vám co si nenechat ujít, co kde ochutnat a co naopak vynechat. Provedeme vás Marrákešem a jeho krásami a objevíme mnohá kouzelná místa mimo město.

Můžete s námi poznat nejen kousek Maroka, ale také sama sebe. Budete mít možnost zacvičit si jógu, Čchi kung, protáhnout si tělo, nechat se namasírovat, meditovat, tančit nebo sdílet příběhy. Zažijeme kouzelné západy slunce, lze se nechat se namalovat hennou, užívat si sluníčka a klidu místní kultury, jíst dobré jídlo, odpočívat u bazénu a relaxovat své tělo a mysl. Sama si vyberete do čeho se zapojíte a nebo můžete prostě vypnout a nechat se programem „vést“. Na takové cestě lze objevit zase něco nového ze sebe z tradic a kultury této země a kořenů posvátné sexuality.

Program pobytu:

Program je velmi bohatý a komplexní. Ochutnáte život města ve dne i v noci, jeho divokost, ale také klid venkova a místní přírodu. Program je zaměřený jak na pohyb a cestování, tak i na relax a odpočinek.

Nejenže všemi smysly ochutnáte kulturu, tradice, chutě a vůně Maroka, ale program je koncipován tak, aby vás zážitkovou formou motivoval k hlubšímu poznání sebe sama…budete-li chtít.

 Maroko promlouvá ke každé části našeho těla, srdce i duše. 

ITINERÁŘ CESTY*:

1.den 15.4.

odlet Vídeň – Marrákeš, přílet do destinace, transfer soukromým minibusem na ubytování v riadu v Medině

společná večeře/večerní procházka v Medině Jemaa el-Fnaa/nocleh Marrákeš

2. den 16.4.

snídaně/prostor pro případné ranní cvičení/Palác Bahía, palác El Badi, Koutoubia, Medina, náměstí Jemaa el-Fnaa nákupy, oběd/nocleh Marrákeš

3. den 17.4.

snídaně/prostor pro případné ranní cvičení/transfer do Garden Majorelle – tam i zpět do Mediny/zahrada Majorelle, Secret Garden, Medina, fakultativně další památky/nocleh Marrákeš

4. den 18.4.

snídaně/prostor pro případné ranní cvičení/přesun soukromým transferem na poušť Agafay, ubytování v jednom z resortů ve stanech/večeře/prostor pro cvičení

5. den 19.4.

snídaně/Tahannout/v ranních, podvečerních hodinách čas na cvičení/večeře

nocleh Tigmi Nomade

6.den 20.4.

snídaně/výlet do údolí Ourika/cestou zpět zahrada Anima garden/v ranních, podvečerních hodinách čas na cvičení/večeře/nocleh Tigmi Nomade

7. den 21.4.

snídaně/Tahannout/v ranních, podvečerních hodinách čas na cvičení

večeře/nocleh Tigmi Nomade

8. den 22.4.

po snídani transfer na letiště do Marrákeše/odlet zpět do Vídně

dle časových možností ještě ranní cvičení, případně krátká procházka v Marrákeši/

* itinerář cesty je pouze orientační, veškerý program a jeho načasování budou podrobně upřesněny po společné dohodě

 

Cena a rezervace

cena na osobu: 57990 Kč   včetně letenky

CENA ZAHRNUJE:

● letenka Vídeň – Marrákeš – Vídeň se všemi poplatky

● příruční zavazadlo a odbavené zavazadlo
● soukromý transfer letiště – hotel – letiště
● 7x ubytování -riád v Marakeši, soukromý riád v horár Tigmi Nomade,  Camp v poušti Agafay
● 2 x snídaně
● 5 x polopenze
● doprava soukromým transferem dle programu (včetně výletu do údolí Ourika + Berberská vesnice)

● noc v poušti Agafay v luxusním kempu

● pojištění záruky pro případ úpadku CK

program – jóga, Čchi-kung, meditace, MuVa tanec, vedené masáže, Posvátní sexualita,

— Cesta do Maroka bude realizována a zaštítěna Cestovní kanceláří.CK Radyna cesty–

∗ cena nezahrnuje 

● vstupné na místě (zahrada Anima, Majorelle a Secret Garden v Marrákeši, palác Bahía,Palác El Badi – 450 DH- cca 1300Kč)

REZERVACE:

Pro rezervaci je třeba se přihlásit a uhradit zálohu. !!POZOR !! počet míst je omezený na menší skupinku.

Ubytování

Riád v MARRÁKEŠI

Zde strávíme první část našeho pobytu. Riád Medina Art  se nachází vcentru Marrákeše, hned vedle náměstí Jamaa El Fna a Koutoubia a nabízí, sdílený lounge, terasu,  restauraci a vnitřní  bazén. Bezplatné Wi-Fi ve všech prostorách. Všechny pokoje mají klimatizaci, rychlovarnou konvici, sprchu, fén a šatní skříň. Pokoje v penzionu mají vlastní koupelnu a výhled na bazén. Hosté v Riad Medina Art si mohou vychutnat snídani formou bufetu. Ubytování nabízí sluneční terasu.  Součátí  riádu je také posezení na střeše/terase a několik útulných zákoutí. 

 

Riád TIGMI NOMADE

Po rušném Marrákeši se přesuneme na toto kouzelné místo, které nabízí především relaxaci a klid. Ticho by se zde dalo krájet a výhledy z terasy nebo od bazénu jsou dechberoucí. Z terasy můžete pozorovat zasněžené vrcholky Vysokého Atlasu, ale také život v přilehlých vesničkách. Omamná vůně květů pomerančovníků a pohostinnost majitele pana Mohameda vás natolik okouzlí, že si budete připadat téměř jako doma, nebo na návštěvě u dobrých přátel. Z takového místa se vám ani nebude chtít odjet…

Toto jedinečné místo s láskou vybudoval barberský muž, který se po 20 letech putování vrátil do svého rodiště. Mohamed cestoval pouští a africkým kontinentem, učil se rozpoznávat pravdu a naslouchat znamením, až nakonec následoval volání domova a touhu něco vytvořit. 

Riád nabízí realax u bazénu nebo na terase, ale i možnost procházek po okolí a dlouhé túry po berberském venkově. Pokoje jsou citlivě zařízené a vyzdobené ručně malovanými starožitnými poklady, marockými textiliemi a koberci. Každý pokoj je jiný a má své osobité kouzlo.

NOC V POUŠTI AGAFAY

Přenocujte v kempu pod hvězdami během nočního výletu z Marrákeše do pouště Agafay. Vychutnejte si lahodné tříchodové jídlo, tradiční marockou show a obdivujte nádherný východ slunce nad dunami.

Marrákeš

Marrákeš je velmi živé a na prožitky bohaté město, a to jak ve dne tak v noci. Kromě historických památek a překrásných zahrad nabízí také labyrinty uliček, malé, velké, upravené i zanedbané domy, některé stojící po tisíce let, všechny vyprávějící příběhy starého orientu. Zažijte Marrákeš, město mnoha jmen .. Rudé město, Dcera pouště, Brána do hor, Perla jihu či Bagdád západu.

Nekonečné trhy

Místní trhy jsou plné barevných šátků, kožených výrobků, krásných šatů, koření, olejů a spousty dalšího zboží, které si ani neumíte představit, dokud takový trh nezažijete. Na trzích prodávají jak tradiční Berberové, tak místní Arabové. Velká část tržnic se nachází ve Starém městě Medina, které je zapsáno jako světová památka Unesco a je to, jako byste se rázem ocitli ve středověku. Věřte, že to bude jeden z těch nejzajímavějších zážitků. Nejde jen o nakupování, omámí vás všechen ten ruch, vůně, barvy, chutě. Zážitek by nebyl úplný, kdybychom neochutnali čerstvé džusy, voňavou kávu s lahodným místním kořením a tradiční jídlo vyhlášené arabské kuchyně nebo místní dezerty. 

Náměstí Jama al-Fnna

Zde pocítíte pravého afrického ducha, ten příjemný chaos a neskutečná pestrost barev, kultur, a všeho možného. Kromě obchodů se suvenýry tu najdete stovky stánků s nejrůznějším zbožím. Určitě musíte vyzkoušet džus s čerstvě vymačkaných pomerančů. Večer je to opravdu nezapomenutelný zážitek, bubny, kouř, vůně jídla a koření a fakíři neboli „hadaři“, kteří předvádí své „umění“ s živými kobrami.

Kotubia

Je to dominanta  Marrákeše. Se svým 77 metrů vysokým nádherně zdobeným minaretem stojí pár set metrů od hlavního náměstí Jemaa el-Fnaa. Mešita je stará zhruba 900 let a je největší v centrálním Maroku. Dovnitř je vstup ne-muslimům zakázán, obdivovat její krásu tak lze jen zvenčí. Poblíž se nachází parčík s lavičkami i stánky s občerstvením.

Berberské muzeum – Zahrady Majorelle

Je považována za nejkrásnější botanickou zahradou v Marrákéši . Jedná se totiž o skutečnou zahradu s květinami, spoustou vodních ploch a posezení . Součástí komplexu je i Muzeum berberské kultury. Najdete v něm unikátní sbírku berberského oblečení, šperků a stovek dalších artefaktů.

Královský palác Bahia

Je to ohromný komplex se 160 pokoji a třemi hektary zahrad. Patří k němu i typické nádvoří s podloubími. S krásnými zahradami na nádvoří a Ali Ben Youssef Medersa, starou islámskou školu známou svými interiéry a složitými nástěnnými dekoracemi.

Le Jardin Secret

Kouzelným místem je „tajná zahrada“ Le Jardin Secret. Je to prostor jako stvořený pro rozjímání, kde můžete obdivovat skloubení umění a přírody.

Hrobky Saadské dynastie

Za návštěvu stojí Mauzoleum Saadské dynastie (Saadian Tombs Mausoleum), která vládla Maroku v 16. a 17. století. Nejvíce vás zde ohromí krásně vyřezávané mozaiky a ornamenty. Interiéry z cedrového dřeva jsou skvostné a typické pro marockou architekturu. Hrobky byly objeveny až ve 20. století, což také přispělo k zachování všeho původního. Založení hrobky se datuje do dob vládnutí sultána Ahmada al Mansura na přelomu šestnáctého a sedmnáctého století. Pochováno je v ní přes šedesát členů královské dynastie Saadi. Mezi hroby samozřejmě najdeme místo posledního odpočinku Ahmada al Mansura a celé jeho rodiny. Celá hrobka se skládá ze tří místností, z nichž nejslavnější a nejhonosnější je ta, ve které najdeme dvanáct podpůrných sloupů. V ní odpočívá sultánův syn. Náhrobky jsou vyrobené z kvalitního italského mramoru, který v té době patřil k nejdražším a nejluxusnějším materiálům. 

Mimo město

Anima Garden

Jen pár kilometrů za přeplněným a často hlučným Marrákešem nabízí ANIMA opojný pohled na často zasněžené pohoří Atlas s 4167 metrů vysokým Jbel Toubkalem. Není to jen zahrada: je to působivá botanická inscenace. Více než 250 druhů rostlin, od bambusu přes palmy a kaktusy, spolupracuje s uměleckými díly Pabla Picassa, Keitha Haringa, neobjevených místních talentů a mnoha dalších. Nabízí vlastní Café Paul Bowles kde prodávají jídla připravená z koření a přísad ze zahrady, jako je šafrán, máta, olivy atd. Vychutnejte si čerstvou organickou ovocnou šťávu, jemné čaje a lahodné pečivo. Nakoukněte níže ve videu…

Vodopády Ourika Valley

Údolí Ourika se nachází asi 30 km od Marrákeše, a to doslova na zápraží Vysokého Atlasu. Protéká jím stejnojmenná řeka, která mezi vysokými horami vytvořila úzkou, na obou březích hojně obydlenou dolinu. Už po příjezdu z liduprázdných a rozlehlých plání, bude vjezd do údolí nezapomenutelným zážitkem. Najednou jsou všude barvy, vůně, zvuky a především lidé. Lidé, kteří vás lákají na parkoviště před jejich domem, do rodinných restaurací, jejichž barevné plastové židle a stoly jsou rozprostřeny doslova všude, dokonce i v korytu všudypřítomné řeky, kde si dáme i jejich tradiční oběd a možná i za doprovodu hudebníků.

Průvodkyně Marokem

Zuzka Viznarová

Vitální jóga, čakrové dýchání, thajská masáž

Jóga mě provází od mého mládí a pomohla mi nejen zlepšit mé zdraví, ale otevřela mi zároveň cestu k sobě samotné. Naučila mě se lépe koncentrovat, utišit emoce, najít sebedůvěru a odvahu ke změnám. Bylo tak pro mě přirozené ji začít předávat dál, což činím již více než 10 let. Zároveň mi otevřela dveře k poznání tantry, která nádherně doplnila mou cestu jógovou, takže tyto směry teď propojuji.

Soňa Mitra Pavlincová

Posvátná sexualita, MuVa tanec, meditace…

Jsem průvodkyně, lektorka, terapeutka, inspirátorka, mystička.Provázím Pálavou a jejími silovými místy, provázím životy a pomáhám lidem najít vše, co už jim neslouží, co způsobuje bolest, smutek, stagnaci nebo jiné omezení a tím možnou nemoc. Provázím životy minulými i současnými, cestou k radosti a spontánnosti, kterou jsme měli jako děti, k síle, která sídlí v našich tělech, k odvaze a všemu, co je naší přirozenou součástí. Během cesty životem  jsem ochutnala plnost žití i dotek smrti, prošla řadou zasvěcení do různých energetických systémů, moudrosti starých druidů. Jsem zakladatelkou a lektorkou MuVa tance. Síla a uzdravující energie vědomé sexuality, jemnost i síla ženství v její opravdovosti, jsou dalšími tématy, které  jsme vložila do projektu CESTY ŽENY a knihy Posvátná sexualita jako zdroj životní síly. Žiji na Pálavě, kde se věnuje energii staroslovanských kněžek a silovým místům Pálavy. Jsem spolu pořadatelkou Festivalu radosti a života pod Pálavou.

 Termín:

…v přípravě duben 2024

Chcete zažít Maroko všemi smysly…