Červený stan

...ženy ženám...

ČERVENÝ STAN

…díky všem ženám za krásné  3 roky  s Červeným stanem a krásné setkání každé jaro a podzim …

…vše se teď mění, a tak i Červený stan teď  prochází změnami…uvidíme, jak se přerodí…

…chcete li být u loho  klikněte níže na čekací listinu a budete mít info jako první…

Místo, kde jste vítány s otevřeným srdcem…

Prožitkový víkend s inspirativními ženami, příjemnou atmosféru, na uvolnění, odpočinek a relaxaci. Obohatíte své srdce i duši o nová ženská témata, vědomosti, krásu a sílu tvoření. Společně budeme sdílet své příběhy a rozvíjet vědomé ženství.

Čekají vás zajímavé přednášky, workshopy, meditace, tanec, hudba, malování a doprovodný program – tetování hennou,  malý dárek aj.

Těšíme se na vás 

Foto z filmu Červený stan – The red tent (2014)

Inspiraci k tomu, jakou atmosféru najdete ve stanu, můžete „ochutna“ ve filmu – Červený stan

Odkaz na  film https://www.filmostroj.cz/film/cerveny-stan-2014

Je to už velmi dávno, dál než sahá naše paměť, ale kdesi v nitru si to pamatujeme a tiše pláčeme za dobou, kdy po zemi kráčely ženy uctívané všemi, byly moudré, laskavé i mocné. Kdy jedna žena nebyla druhé soupeřkou, ale podporovaly se navzájem.

Byly velkým přínosem každé komunity, ve které pomáhaly léčit, podporovaly muže, starší ženy zasvěcovaly ty mladší do tajů milostného spojení a také ho předávaly dál mužům. Byly těmi, kdo své vize sdělovaly nejen těm, kdo vedli společnost.

Přítomnost těchto žen byla požehnáním celé společnosti. Takové ženy byly spojeny se Zemí, se svou spiritualitou i se svojí silou. To všechno v ženách zůstalo do dnešních dnů. Tak, jako je ukryt zvuk v našich kostech, stejně tak je ukryta síla žen v kódech jejich sexuality, a to i když  je ukryta velmi hluboko a někdy téměř pohřbena. Každá žena se může rozhodnout pro znovuzrození a znovuoživení této síly.

Pojďte se s námi rozpomenout

Zvu vás do červeného stanu… Věřím, že společně nám to půjde lépe.

Všechny jste vítány s otevřeným srdcem

Mitra

Více o setkání v Červeném stanu

Místo setkání  – MIKULOV – PÁLAVA 

Stanem vás provedou inspirativní ženy, jejichž dnes už dlouhodobým posláním je práce se ženami.

Cena programu: bude stanovena

+ Cena za ubytování a stravabude stanovena

strava = strava lehká, vegetariánská-  2 obědy + 2 večeře

Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu. Doplatek za ubytování, stravu (a případně doplatek programu – dle data přihlášení) se hradí hotově na místě.

Registrace a ubytování: 17,30-18,00 hod. 

Začátek  programu: v pátek v 18,00 hod. Předpokládané ukončení je v neděli kolem  14-15 hod. 

S sebou: červený oranžový, růžový nebo vínový polštářek), dečku, hrníček na kakao hudební nástroje (buben, perkusy- pokud máte) na společné muzikohraní, karimatky, sárong (větší šátek – na zabalení se do něj) a dobrou náladu 🙂

Po rezervaci termínu obdržíte potvrzení o rezervaci místa na semináři a informace k platbě.

Počet míst je omezen.

 

++ Odesláním  přihláškového formuláře souhlasíte se skutečností, že techniky prezentované v produktu neslouží ke stanovení diagnózy, ošetření nebo léčbě jakékoliv nemoci či psychické poruchy ani je nijak nenahrazují, dále beru na vědomí i to , že jakákoliv informace obsažená v produktu není zamýšlena jako doporučení k přerušení či ukončení mé případné léčby, jakožto i vynechání předepsané medikace.++

Foto z filmu Červený stan – The red tent (2014)

PROGRAM ČERVENÉHO STANU

 Co vše  z toho skutečně prožijeme záleží jen na nás, na tom, co budeme chtít “stihnout“ nebo jak budeme chtít plynout a co vše se nám ještě objeví  „samo“, co sám Červený stan přinese, odkryje a s čím do Červeného stanu ženy přijedou.

Tady je  nabídka všeho, co můžete s lektorkami v Červeném stanu zažít 🙂

Společná oslava rovnodennosti – Mitra &   Jana Rosa & Zuzka Víznarová &Lucie Tomková Čapková & Pavla Saraswati Dasi & Hana Žouželková.

Mitra

Muva tanec – jde o spontánní a vědomý tanec, který pracuje s tělem i emocemi a uvolňuje pnutí. Téma tance vybereme až dle naladění žen a situace, co bude třeba nejvíc.

 Posvátná sexualita a emoce a  škodlivé programy s ní spojené  – s prožíváním sexuality je spojeno mnoho emocí a také programů, které jsme během života nasbíraly, často je potlačujeme, a proto si nedovolíme prožívat sexualitu plně a v radosti. Povíme si nejen o tom, které to jsou, ale hlavně si ukážeme jak nás ovlivňují a co jak změnit.

Pálava – návštěva energetického místa, které si nás zavolá + meditace k vědomí Staroslovanských kněžek Pálavy – propojíme své vědomí s moudrými ženami, které kdysi na Pálavě působily, vedly lidi jak k uzdravení, tak na cestě k vysokému vědomí. Jejich vědomí je stále přítomné a pomáhá dodnes. Ať už jde o jednoDUCHOU radu nebo hluboké léčení.

Burčákový rituál (jen u podzimního stanu)- Pálava je kraj révy. Na podzim dozrává, aby v podobě sladkého a divokého burčáku předala lidem nápoj, který nasává  výživu z kořenů až z hloubky 12 m. To vše a hlavně hodně radosti s tímto mokem můžete zažít přímo ve vinici. 

 Jana Rosa 

Každodenní čarování se živly – dozvíš se, jak s živly v každodenním běžném životě pracovat tak, aby tě podpořily, ale aby ti práce s nimi nezabrala téměř žádný čas navíc. Je krásné zapojit čarování se živly do každodenního života. Pomáhá nám to rozvíjet naše ženství, napojit a naladit se na sebe, na přírodu, na Matku Zemi a pracovat se záměry.

Mystérium menstruace – menstruace je důležitou součástí našeho ženského života. Málo žen ji však přijímá jako dar. Pojďme to společně změnit. Podíváme se spolu na dary menstruace, na menstruační rituály a rituál menarché. Probereme taky menstruační pomůcky.

Kakaová ceremonie – můžete se těšit na lahodné kakao, které nás vezme do srdce a na zpěv manter, které nás propojí s Božstvím v nás a kolem nás.

Zpěv manter – co je svět světem, lidé zpívají. Mantry a bhajany nám navíc přináší benefit v uvnitřnění, ztišení a radosti. Budeme zpívat za doprovodu harmonia – indického nástroje, můžete si vzít své hudební nástroje, jako perkuse, kytaru apod. a přidat se.

 Zuzka Víznarová

Vitální jóga – jemným protažení do hloubky uvolníme svá těla vitální jógou.

Dynamická čakrová meditace – technika vycházející z tantry, která probouzí kundalini energii, vede k harmonizaci a vyvážení čaker, postupně otevírá, čistí a harmonizuje všech 7 čaker. Přináší tak vitalitu a energii do našich čaker do vašeho života.

Čchi- kung pro ženy s auto masáží a pro energetizaci těla.

Lucie Tomková Čapková

Bubnující kruh – souznění v rytmu, zpěvu a tanci  – společné bubnování v kruhu s africkými bubny djembe, chřestidly a šamanskými bubny. Jednoduchý společný rytmus nám otevře srdce i hlas a vynese nás v harmonii souznění do energie spontánního tance, kde jsme každá sama sebou.

Souznění s tibetskými mísami v chrámu zvuku  – společný kruh zpívajících tibetských mís, které rozezníme a propojením našich hlasů vytvoříme prostor chrámu léčivého zvuku. K dispozici tibetské mísy, tibetské zvony a zvonkohry.

Pavla Saraswati Dasi 

OM Chanting  –OM Chanting je starodávná a harmonizační skupinová technika zpěvem ÓM. Je tak snadná a přitom mocná. Otevřeme své hlasy a naladíme se.

Zpěv manter – co je svět světem, lidé zpívají. Mantry a bhajany nám navíc přináší benefit v uvnitřnění, ztišení a radosti. Budeme zpívat za doprovodu harmonia – indického nástroje, můžete si vzít své hudební nástroje, jako perkuse, kytaru apod. a přidat se.

Hana Žouželková

Tvoření s hennou – ráda vám ukážu, jak s ní pracovat a také vás ozdobím, podle obrázku, který si vyberete nebo si jej můžete samy přivézt.

 

 

Představení lektorek

Oragnizátorka

SOŇA MITRA PAVLINCOVÁ

Posvátná sexualita, MuVa tanec, Pálava, organizace

Jsem průvodkyně a inspirátorka. Provázím Pálavou a jejími silovými místy, provázím životy a pomáhám lidem najít vše, co už jim neslouží, co způsobuje bolest, smutek, stagnaci nebo jiné omezení a tím možnou nemoc. Provázím životy minulými i současnými. Provázím cestou k radosti a spontánnosti, kterou jsme měli jako děti, k síle, která sídlí v našich tělech, k odvaze a všemu, co je naší přirozenou součástí. Během cesty životem jsem ochutnala plnost žití i dotek smrti, prošla řadou zasvěcení do různých energetických systémů, moudrosti starých druidů, setkala jsem se se světlem i temnotou. Jsem zakladatelkou MuVa tance. Síla a uzdravující energie vědomé sexuality, jemnost i síla ženství v její opravdovosti, jsou dalšími tématy, které jsem vložila do projektu CESTY ŽENY. Žiji na Pálavě, kde se věnuji energii staroslovanských kněžek a silovým místům Pálavy.

Další ženy  (lektorky), které můžete potkat v některém z Červených stanů

JANA ROSA

Rituály, ženské lůno

„Jsem ženská mentorka, průvodkyně rituály, ženskými kruhy, seberozvojovými semináři a také lektorka práce s pánevním dnem. Žiji a tvořím v magické krajině Bílých Karpat.“

SARASWATI DASI

Mantry, harmonium, OM Chanting

Hraji na harmonium a zpívám mantry a bhadžany (indické písně oddanosti Božství) – toto dohromady se v sanskrtu nazývá „kírtan“. Mnoho lidí to popisuje tak, že je tyto zvuky a slova harmonizují, vedou do srdce a blaženosti. Pořádám pravidelné kírtany (mantrování) v okolí Prahy a ráda je uvádím OM Chantingem (harmonizační technikou zpěvem ÓM). Tvořím z hloubi vlastní podstaty, s láskou a úctou přináším tuto hudbu do prostoru společného bytí… ke prospěchu všech cítících bytostí.“

LUCIE LA LUZ

Krása a zázemí Červeného stanu, cesta bubnu

„Jsem žena, která miluje vytvářet prostor tak, aby byl v harmonii, souladu a jedinečnosti. Inspiruji se na svých cestách životem v jedinečnosti a kráse, která je všude kolem nás. A to i s radostí sdílím, vytvářím a inspiruji ostatní. Prostor červeného stanu, jako místa setkání pro ženy i muže, již několik let realizuji jako svou vizi a posledních dobou otvírám a tvořím tuhle krásu jako „kočovnice“ po mnohých festivalech. Těším se, že Červený stan bude možné v trošku jiné formě vytvořit i pro Vás.“

DANAÍ COLEDGE

Kosmická matka, taneční meditace, muzikoterapie

„Jsem nezávislá průvodkyně mysteriemi ducha ve spojení s hmotou v jejich tvořivém vyjádření samým životem.“

ZUZKA

Vitální jóga, čakrové dýchání, thajská masáž

Jóga mě provází od mého mládí a pomohla mi nejen zlepšit mé zdraví, ale otevřela mi zároveň cestu k sobě samotné. Naučila mě se lépe koncentrovat, utišit emoce, najít sebedůvěru a odvahu ke změnám. Bylo tak pro mě přirozené ji začít předávat dál, což činím již více než 10 let. Zároveň mi otevřela dveře k poznání tantry, která nádherně doplnila mou cestu jógovou, takže tyto směry teď propojuji.

LUCIE TOMKOVÁ

Meditace, prameny ženy, propojení

Jsem muzikoterapeutka a průvodkyně jedinečnou krajinou zvuku. Tvořím hudbu v přítomném okamžiku, která pomáhá lidem otevřít srdce a nahlédnout do darů svého nitra, rozpomenout se kdo opravdu jsme a prožít hlubokou krásu poznání sebe sama. Tvořím zážitkové hudební programy a zvukové koupele s hudebními nástroji přírodních národů 5 kontinentů. Pomáhám lidem vyrobit si vlastní šamanské bubny s obřady vděčnosti a oživením bubnů, provázím šamanským bubnováním a tancem. Zpívám a hraju v krajině s úctou a vděčností pro Matku Zemi, bytosti přírody v propojení s Jednotou Vesmíru.

JANA ŠELLE

Vědomý zpěv a dech

„Jsem lektorkou vědomého dýchání a zpěvu, autorkou a producentkou uměleckého projektu Olomouckého kraje „Zpívající nádraží“, garantem hudby Montessori Olomouc, patronkou denního stacionáře pro tělesně postižené „Jsme tady o.p.s.“ Přerov.“

SAMAYA KEFALÍ

Meditace, cesta do srdce, zrcadlení

„Já jsem cesta do srdce, proud integrace a hladivá vlna pochopení. Já jsem Světlo, láska, svoboda a uvolnění. Já jsem ty a ty jsi Já. Nic dalšího není třeba :-).“

Doprovodný program

HANA ŽOUŽELKOVÁ

Malování hennou

„Jmenuji se Hanka Žouželková a sedmým rokem provozuji kosmetický salon. Miluji různé tvoření, lektoruji výtvarné dílny a workshopy. Díky ženským kruhům jsem se dostala k henně, která mi úplně učarovala. Na jaře jsem prošla školou malování hennou a nyní maluji pouze přírodní hennou bez chemických přísad. Co je henna? Je to pasta připravená z listů keře henovníku bílého. V oblastech, kde roste, se používá k magickým a rituálním účelům. Používá se pro slavnostní příležitosti, jako jsou svatby, náboženské svátky a tradiční obřady. Červená barva henny evokuje představu plodnosti, energie, ohně.“