Červený stan

...ženy ženám...

ČERVENÝ STAN

…s oslavou jarní rovnodennosti…

Místo, kde jste vítány s otevřeným srdcem…

Můžete se těšit na prožitkový víkend s inspirativními ženami, příjemnou atmosféru, na uvolnění, odpočinek a relaxaci. Obohatíte své srdce i duši o nová ženská témata, vědomosti, krásu a sílu tvoření. Společně budeme sdílet své příběhy a rozvíjet vědomé ženství.

Čekají vás zajímavé přednášky, workshopy, meditace, tanec, hudba, malování a doprovodný program – tetování hennou,  malý dárek aj.

Těšíme se na vás 

TERMÍN

15. – 17. 3. 2024

… s oslavou jarní rovnodennosti…

 

Foto z filmu Červený stan – The red tent (2014)

Inspiraci k tomu, jakou atmosféru najdete ve stanu, můžete „ochutna“ ve filmu – Červený stan

Odkaz na  film https://www.filmostroj.cz/film/cerveny-stan-2014

Je to už velmi dávno, dál než sahá naše paměť, ale kdesi v nitru si to pamatujeme a tiše pláčeme za dobou, kdy po zemi kráčely ženy uctívané všemi, byly moudré, laskavé i mocné. Kdy jedna žena nebyla druhé soupeřkou, ale podporovaly se navzájem.

Byly velkým přínosem každé komunity, ve které pomáhaly léčit, podporovaly muže, starší ženy zasvěcovaly ty mladší do tajů milostného spojení a také ho předávaly dál mužům. Byly těmi, kdo své vize sdělovaly nejen těm, kdo vedli společnost.

Přítomnost těchto žen byla požehnáním celé společnosti. Takové ženy byly spojeny se Zemí, se svou spiritualitou i se svojí silou. To všechno v ženách zůstalo do dnešních dnů. Tak, jako je ukryt zvuk v našich kostech, stejně tak je ukryta síla žen v kódech jejich sexuality, a to i když  je ukryta velmi hluboko a někdy téměř pohřbena. Každá žena se může rozhodnout pro znovuzrození a znovuoživení této síly.

Pojďte se s námi rozpomenout

Zvu vás do červeného stanu… Věřím, že společně nám to půjde lépe.

Všechny jste vítány s otevřeným srdcem

Mitra

Více o setkání v Červeném stanu

Místo setkání  – MIKULOV – PÁLAVA

Stanem vás provedou inspirativní ženy, jejichž dnes už dlouhodobým posláním je práce se ženami.

Cena programu:

pro ŽENU /  pro DÍVKU od 15 do 18 let

– přihlášení do 31. 12. 2023 — 5900 Kč / 4900 Kč
– přihlášení od 31. 12. do 29. 2. 2024 — 6900 Kč / 5900 Kč
– přihlášení od 29. 2. do 14. 3. 2024 — 7900Kč / 6900Kč

Ubytování a strava se hradí zvlášť – 2000 Kč na místě.

Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 4.900 Kč Kč. Doplatek se hradí na místě.

Ubytování: Hostel Zahrada, 2 obědy + 2 večeře = strava lehká, vegetariánská) 

Ubytování i strava jsou pro vás automaticky rezervovány. Pokud o ně nemáte zájem, kontaktujte nás na cestyzeme@gmail.com.

Registrace a ubytování: 17,30-18,00 hod. 

Začátek  programu: v pátek v 18,00 hod. Předpokládané ukončení je v neděli kolem  14-15 hod. 

S sebou: červený oranžový, růžový nebo vínový polštářek), dečku, hrníček na kakao hudební nástroje (buben, perkusy- pokud máte) na společné muzikohraní, karimatky, sárong (větší šátek – na zabalení se do něj) a dobrou náladu 🙂

Po rezervaci termínu obdržíte potvrzení o rezervaci místa na semináři a informace k platbě.

Počet míst je omezen.

Foto z filmu Červený stan – The red tent (2014)

PROGRAM ČERVENÉHO STANU

 Co vše  z toho skutečně prožijeme záleží jen na nás, na tom, co budeme chtít “stihnout“ nebo jak budeme chtít plynout a co vše se nám ještě objeví  „samo“, co sám Červený stan přinese, odkryje a s čím do Červeného stanu ženy přijedou.

Tady je  nabídka všeho, co můžete s lektorkami v Červeném stanu zažít 🙂

Společná oslava rovnodennosti – Mitra &   Jana Rosa & Zuzka Víznarová Lucie Tomková Čapková & Jana Šelle & Hana Žouželková.

Mitra

Muva tanec – jde o léčivý a vědomý tanec, který pracuje s tělem i emocemi a uvolňuje pnutí. Téma tance vybereme až dle naladění žen a situace, co bude třeba nejvíc.

 Posvátná sexualita a emoce a  škodlivé programy s ní spojené  – s prožíváním sexuality je spojeno mnoho emocí a také programů, které jsme během života nasbíraly, často je potlačujeme, a proto si nedovolíme prožívat sexualitu plně a v radosti. Povíme si nejen o tom, které to jsou, ale hlavně si ukážeme jak nás ovlivňují a co jak změnit.

Pálava – návštěva energetického místa, které si nás zavolá + meditace k vědomí Staroslovanských kněžek Pálavy – propojíme své vědomí s moudrými ženami, které kdysi na Pálavě působily, vedly lidi jak k uzdravení, tak na cestě k vysokému vědomí. Jejich vědomí je stále přítomné a pomáhá dodnes. Ať už jde o jednoDUCHOU radu nebo hluboké léčení.

Burčákový rituál – Pálava je kraj révy. Na podzim dozrává, aby v podobě sladkého a divokého burčáku předala lidem nápoj, který nasává  výživu z kořenů až z hloubky 12 m. To vše a hlavně hodně radosti s tímto mokem můžete zažít přímo ve vinici. 

 Jana Rosa 

Každodenní čarování se živly – dozvíš se, jak s živly v každodenním běžném životě pracovat tak, aby tě podpořily, ale aby ti práce s nimi nezabrala téměř žádný čas navíc. Je krásné zapojit čarování se živly do každodenního života. Pomáhá nám to rozvíjet naše ženství, napojit a naladit se na sebe, na přírodu, na Matku Zemi a pracovat se záměry.

Mystérium menstruace – menstruace je důležitou součástí našeho ženského života. Málo žen ji však přijímá jako dar. Pojďme to společně změnit. Podíváme se spolu na dary menstruace, na menstruační rituály a rituál menarché. Probereme taky menstruační pomůcky.

Kakaová ceremonie – můžete se těšit na lahodné kakao, které nás vezme do srdce a na zpěv manter, které nás propojí s Božstvím v nás a kolem nás.

Zpěv manter – co je svět světem, lidé zpívají. Mantry a bhajany nám navíc přináší benefit v uvnitřnění, ztišení a radosti. Budeme zpívat za doprovodu harmonia – indického nástroje, můžete si vzít své hudební nástroje, jako perkuse, kytaru apod. a přidat se.

 Zuzka Víznarová

Vitální jóga – jemným protažení do hloubky uvolníme svá těla vitální jógou.

Dynamická čakrová meditace – technika vycházející z tantry, která probouzí kundalini energii, vede k harmonizaci a vyvážení čaker, postupně otevírá, čistí a harmonizuje všech 7 čaker. Přináší tak vitalitu a energii do našich čaker do vašeho života.

OM Chanting  – OM Chanting je starodávná léčivá a harmonizační skupinová technika zpěvem ÓM. Je tak snadná a přitom mocná. Otevřeme své hlasy a naladíme se.

Čchi- kung pro ženy s auto masáží a pro energetizaci těla.

Lucie Tomková Čapková

Bubnující kruh – souznění v rytmu, zpěvu a tanci  – společné bubnování v kruhu s africkými bubny djembe, chřestidly a šamanskými bubny. Jednoduchý společný rytmus nám otevře srdce i hlas a vynese nás v harmonii souznění do energie spontánního tance, kde jsme každá sama sebou.

Souznění s tibetskými mísami v chrámu zvuku  – společný kruh zpívajících tibetských mís, které rozezníme a propojením našich hlasů vytvoříme prostor chrámu léčivého zvuku. K dispozici tibetské mísy, tibetské zvony a zvonkohry.

Jana Šelle

Pojďme s spolu souznít, žádné složitosti, jenom nádech a výdech, emoce …Vydáme se za tajemstvím hlasu a dechu. Hlas je dechem naší duše. Zbaven nánosů zazáří v plné znělosti a kráse, jako poselství o chuti duśe podělit se o všechna svá bohatství.

Dýchání očišťuje naše tělo od veškerých toxinů, Dopřává tělu okamžitý prostor pro regeneraci sil, zlepšuje soustředění, smyslové vnímání, zvyšuje inteligenci těla, posiluje imunitu, zlepšuje kondici kloubů a svalů, redukuje váhu, dopřává radost ze souladu, vnitřní spokojenosti a je zdrojem celé barevné škály spirituálních prožitků.

 Hana Žouželková

Tvoření s hennou – ráda vám ukážu, jak s ní pracovat a také vás ozdobím, podle obrázku, který si vyberete nebo si jej můžete samy přivézt.

 

 

Představení lektorek

Oragnizátorka

SOŇA MITRA PAVLINCOVÁ

Posvátná sexualita, MuVa tanec, Pálava, organizace

Jsem průvodkyně a inspirátorka. Provázím Pálavou a jejími silovými místy, provázím životy a pomáhám lidem najít vše, co už jim neslouží, co způsobuje bolest, smutek, stagnaci nebo jiné omezení a tím možnou nemoc. Provázím životy minulými i současnými. Provázím cestou k radosti a spontánnosti, kterou jsme měli jako děti, k síle, která sídlí v našich tělech, k odvaze a všemu, co je naší přirozenou součástí. Během cesty životem jsem ochutnala plnost žití i dotek smrti, prošla řadou zasvěcení do různých energetických systémů, moudrosti starých druidů, setkala jsem se se světlem i temnotou. Jsem zakladatelkou MuVa tance. Síla a uzdravující energie vědomé sexuality, jemnost i síla ženství v její opravdovosti, jsou dalšími tématy, které jsem vložila do projektu CESTY ŽENY. Žiji na Pálavě, kde se věnuji energii staroslovanských kněžek a silovým místům Pálavy.

Další ženy  (lektorky), které můžete potkat v některém z Červených stanů

JANA ROSA

Rituály, ženské lůno

„Jsem ženská mentorka, průvodkyně rituály, ženskými kruhy, seberozvojovými semináři a také lektorka práce s pánevním dnem. Žiji a tvořím v magické krajině Bílých Karpat.“

LUCIE LA LUZ

Krása a zázemí Červeného stanu, cesta bubnu

„Jsem žena, která miluje vytvářet prostor tak, aby byl v harmonii, souladu a jedinečnosti. Inspiruji se na svých cestách životem v jedinečnosti a kráse, která je všude kolem nás. A to i s radostí sdílím, vytvářím a inspiruji ostatní. Prostor červeného stanu, jako místa setkání pro ženy i muže, již několik let realizuji jako svou vizi a posledních dobou otvírám a tvořím tuhle krásu jako „kočovnice“ po mnohých festivalech. Těším se, že Červený stan bude možné v trošku jiné formě vytvořit i pro Vás.“

DANAÍ COLEDGE

Kosmická matka, taneční meditace, muzikoterapie

„Jsem nezávislá průvodkyně mysteriemi ducha ve spojení s hmotou v jejich tvořivém vyjádření samým životem.“

SARASWATI DASI

Mantry, harmonium, OM Chanting

Hraji na harmonium a zpívám mantry a bhadžany (indické písně oddanosti Božství) – toto dohromady se v sanskrtu nazývá „kírtan“. Mnoho lidí to popisuje tak, že je tyto zvuky a slova harmonizují, vedou do srdce a blaženosti. Pořádám pravidelné kírtany (mantrování) v okolí Prahy a ráda je uvádím OM Chantingem (harmonizační technikou zpěvem ÓM). Tvořím z hloubi vlastní podstaty, s láskou a úctou přináším tuto hudbu do prostoru společného bytí… ke prospěchu všech cítících bytostí.“

PAVLA RAVEN HAVLICOVÁ

Byliny, energie tvoření, tarot

„Jsem ženou, která pomáhá vést lidi skrze vlastní temnotu zpět ke světlu a ke své původní podstatě. Zabývám se různými formami terapie a léčení lidského těla i duše. Inspiruji ženy ve vnímání sebe a podporuji v nich důvěru v sílu ženské intuice. Pomáhám jim rozpomenout se na schopnosti ženám odpradávna přirozené z oblasti bylin a energií.“

ZUZKA

Vitální jóga, čakrové dýchání, thajská masáž

Jóga mě provází od mého mládí a pomohla mi nejen zlepšit mé zdraví, ale otevřela mi zároveň cestu k sobě samotné. Naučila mě se lépe koncentrovat, utišit emoce, najít sebedůvěru a odvahu ke změnám. Bylo tak pro mě přirozené ji začít předávat dál, což činím již více než 10 let. Zároveň mi otevřela dveře k poznání tantry, která nádherně doplnila mou cestu jógovou, takže tyto směry teď propojuji.

LUCIE TOMKOVÁ

Meditace, prameny ženy, propojení

Jsem muzikoterapeutka a průvodkyně jedinečnou krajinou zvuku. Tvořím hudbu v přítomném okamžiku, která pomáhá lidem otevřít srdce a nahlédnout do darů svého nitra, rozpomenout se kdo opravdu jsme a prožít hlubokou krásu poznání sebe sama. Tvořím zážitkové hudební programy a zvukové koupele s hudebními nástroji přírodních národů 5 kontinentů. Pomáhám lidem vyrobit si vlastní šamanské bubny s obřady vděčnosti a oživením bubnů, provázím šamanským bubnováním a tancem. Zpívám a hraju v krajině s úctou a vděčností pro Matku Zemi, bytosti přírody v propojení s Jednotou Vesmíru.

JANA ŠELLE

Vědomý zpěv a dech

„Jsem lektorkou vědomého dýchání a zpěvu, autorkou a producentkou uměleckého projektu Olomouckého kraje „Zpívající nádraží“, garantem hudby Montessori Olomouc, patronkou denního stacionáře pro tělesně postižené „Jsme tady o.p.s.“ Přerov.“

SAMAYA KEFALÍ

Meditace, cesta do srdce, zrcadlení

„Já jsem cesta do srdce, proud integrace a hladivá vlna pochopení. Já jsem Světlo, láska, svoboda a uvolnění. Já jsem ty a ty jsi Já. Nic dalšího není třeba :-).“

MIRIAM STELARIIA LATIA

Poslání duše, hlas ženy, arteterapie

„Provázím ženy i muže proměnami života s láskou, lehkostí a radostí. Přináším pravdu světla a přesné vhledy. Inspiruji ke změnám, aktivuji nové možnosti a směry, kterými se můžete vydat. Vedu Vás cestou duše k přijetí Vaší síly, objevení vášně a projevení božského potenciálu, který je Vaší přirozenou součástí. To vše za podpory vysokofrekvenčních energií vědomí Nové Země.“

Doprovodný program

HANA MAUA KONÍČKOVÁ

Móda, design, krása ženy

„Proces tvoření oblečení mě baví a naplňuje. Cítím, že energie jde správným směrem. Když vidím rozložené látky a jejich barevnost okamžitě přichází inspirace a těším se s každým modelem. Nejde jinak, než vyrábět pouze originály. Miluji variabilitu a kreativitu, proto hadříky je možné různě kombinovat a přetvářet. Těší mně, když si nějaký kousek najde svého majitele a on spolu s modelem vklouzne i do lehkosti a hravosti, kterou oblečky v sobě nesou.“

HANA ŽOUŽELKOVÁ

Malování hennou

„Jmenuji se Hanka Žouželková a sedmým rokem provozuji kosmetický salon. Miluji různé tvoření, lektoruji výtvarné dílny a workshopy. Díky ženským kruhům jsem se dostala k henně, která mi úplně učarovala. Na jaře jsem prošla školou malování hennou a nyní maluji pouze přírodní hennou bez chemických přísad. Co je henna? Je to pasta připravená z listů keře henovníku bílého. V oblastech, kde roste, se používá k magickým a rituálním účelům. Používá se pro slavnostní příležitosti, jako jsou svatby, náboženské svátky a tradiční obřady. Červená barva henny evokuje představu plodnosti, energie, ohně.“

MARTINA ZEMANOVÁ

Čchi-kung, obličejová jóga, ajurvéda

„Přes 10 let pracuji se ženami a propojuji se s nimi laskavým dotekem při kosmetických rituálech, kdy se v bezpečném prostředí  mohou zcela uvolnit a dostat se samy k sobě. Pomocí ajurvédských bylin se spouští samoléčivý proces na všech úrovních. Dalším úžasným nástrojem k vnímání sebe sama za pomoci dechu a vyprázdnění mysli je energetické cvičení Čchi-kung, které ladí naše tělo do harmonie.“