Čarodějka má své čáry, je často velmi sebevědomá, a proto se jí lidé (a to jak muži, tak i ženy) bojí. Vyvolává jim pocity nejistoty včetně toho, že je „všeho“ schopná. Je pro ně moc divoká. Ta divokost je opět to, že si dělá co chce, že se nahlas směje, obléká se, jak jí to vyhovuje, prostě nepodléhá tomu, co si okolí a společnost přeje.

Její osobní touhy jsou pro ní víc než touhy společnosti nebo skupiny, která by ji chtěla zkrotit a mít ji v nějaké škatulce. Je nezávislá na mužích, nesnese žádná omezení, může být pro jiné provokující, nebezpečná, kouzelná, zastrašující, svůdkyně – ale vždy ve spojení sama se sebou.

Má odvahu se postavit pravdě o sobě, ať už je jakákoli, proto je málokdy oddaná tomu, co chce její partner. Umí být i laskavá, ale není služebnicí, ani v domácnosti ani v posteli. O to víc radosti a spontánnosti nabízí.

Nejznámější symbol archetypu milenky je řecká Afrodité a severská Frea.

Představují sílu ženské sexuality, smyslnosti a vášně. Schopnost žít vášeň a extázi, hluboké přijetí sebe sama a všech svých stínů i světel.

Pokud jsme ale od dětsví měli představu milenky spojenou třeba s hanbou nebo vyloučením ze společnosti, případně až s prostitutkou, děvkou, můžeme mít tento archetyp v sobě hluboce potlačený. Zkuste si projít svoje archetypy a zaměřit se na ty, které ve vás vyvolávají nepříjemné pocity. Ty budu ukazatelem, kam se vydat. Kde nám to neproudí, v jaké poloze se nedokážeme prožít, kde stagnujeme.

Je-li to čarodějka nebo milenka, může nám to bránit i v radostném a vášnivém prožitku sexuality. Pomocníkem na cestě k objevení vám můžou být Archetypy ženy – MuVa tanec s meditací.

Uvidíte, že objevíte další část samy sebe, která už na vás dlouho čeká ❤️