Mnozí z nás jsou zaneprázdněni vyhlížením „velkého štěstí“. Sníme o větších domech, luxusních autech, vysokých výdělcích a dokonalých vztazích, přičemž často přehlížíme prosté radosti, které nám každodenní život nabízí.

Každý den je plný drobných okamžiků, které by mohly být zdrojem radosti, kdybychom se je naučili vnímat. Pohled na západ slunce (ten se mně nikdy neomrzí, ať už jme kdekoliv), vůně květu, úsměv na tváři blízkého, kniha, která nás inspiruje, nebo dokonce jen chladný vánek na tváři. To jsou všechno malé darované radosti, které nám Bůh přináší.

Ale my jsme tak zaujati svými velkými sny, že tyto malé okamžiky štěstí přehlédneme. Čekáme na nějaké „velké štěstí“, a tím pádem nedokážeme ocenit krásu a dobro, které už ve svém životě máme.

Je důležité se otevřít běhu všedních dní a naučit se vidět v nich kousek pravého štěstí. Je důležité uvědomit si, že štěstí nemusí nezbytně znamenat velké věci, ale také malé okamžiky, které nám přináší radost. Když se naučíme oceňovat tato drobná štěstí, staneme se skutečně bohatými.

Naučme se tedy vnímat a oceňovat tyto drobné radosti a štěstí, které nám život přináší. Naučme se žít v přítomnosti a oceňovat krásu a dobro, které nás obklopuje. Budeme pak zjišťovat, že „velké štěstí“ je ve skutečnosti tvořeno mnoha malými okamžiky radosti a štěstí, které nám život nabízí.

Tak schválně, jaká maličkost vám dnes udělala radost?
Podělte se a inspirujme se navzájem. Třeba si i ostatní všimnou toho, co doposud přehlíželi.