1. květen – lásky čas ❤️

Tak nezapomeňte svoji milou políbit pod rozkvetlým stromem, aby vám láska celý rok kvetla.

Láska je totiž jako květina, o kterou je třeba se ve vztahu trochu postarat, sem tam ji pohnojit, aby měla stále sílu. Hnojivo jsou naše společné chvilky, které si užijeme spolu, bez dětí, bez práce atd. Kdy vyživíte jeden druhého svojí přítomností a tím ho obdarujete nejvíc.
Co však o lásce víme? Přesto, že je naší podstatou, mnoho lidí ji vůbec necítí. Mluví o ní, ale ve většině případů se jedná spíše o závislost na druhé osobě, která v nich vyvolá pocit, že jsou milovaní, přijímaní, že je má někdo rád, věnuje jim pozornost, zaplňuje prostor a vyhání pocit osamělosti. To není láska v pravém slova smyslu, jsou to jen příjemné pocity. Láska není nic z toho. Ona prostě je a je bez podmínek.
„Čistá láska může přežít jen tehdy, když není znehodnocena kladením podmínek. Podmíněná láska není láska.“
Osho (1931–1980), indický mystik a guru
A tak ať máte ty nejkrásnější okamžiky třeba zrovna dnes…
…přidávám tedy ještě jeden citát (oba jsou z knihy Posvátná sexualita https://www.cestyzeme.cz/kniha-2/ a je jich tam mnohem víc).

„Láska se nedá měřit trváním. Z jednotek času rozhodují o ní ty nejkrásnější. Jediným okamžikem se prohrává nebo vítězí a jediná noc může mít pro lásku větší cenu než celý život.“

Eduard Bass (1888–1946), český spisovatel, novinář, zpěvák, fejetonista, herec, recitátor, konferenciér a textař