Zážitky s dětství sebou vlečeme tak dlouho, dokud nedostaneme odvahu to změnit…. S radostí sdílím příběh mladé ženy, která si našla cestu ven a odvahu změnit to, co už jí nesloužilo…

Tady je výsledek:

🍀  MÁM PRÁVO BÝT ŠŤASTNÁ

🍀  JEN JÁ ROZHODUJI O SVÉM ŽIVOTĚ

🍀  JSEM HODNOTNÝ ČLOVĚK

🍀  JÁ MOHU DĚLAT CO V ŽIVOTĚ CHCI, SAMA O TOM ROZHODUJI

🍀  JEN JÁ MOHU DÁT HODNOTU SAMA SOBĚ

🍀  NIKDO JINÝ NEMÁ NADE MNU MOC NEŽ JÁ SAMA A JE TO TAK SPRÁVNĚ

🍀  JEN JÁ TVOŘÍM UZNÁNÍ SAMA SOBĚ

🍀  TVOŘÍM SI RADOST VE SVÉM TĚLE I VE SVÉM ŽIVOTĚ A JE SPRÁVNÉ, ŽE JSME TADY NA ZEMI, ABYCH TO PROŽILA  A VYTVOŘILA SI ŠŤASTNÝ ŽIVOT A UVĚDOMILA SI, ŽE JSME TVŮRCE SVÉHO ŽIVOTA a JSEM ŠŤASTNÁ , ŽE JSEM ŠLA NA TERAPII (to jsme se obě hezky zasmály)

🍀  JSEM DOST DOBRÁ A MOHU SEBE UZNATMŮŽU BÝT SAMA SE SEBOU SPOKOJENÁ a je to tak v pořádku

🍀MŮŽU MÍT RADOST SAMA ZE SEBE A NEPOTŘEBUJI K TOMU ŽÁDNÉ SVOLENÍ
Slyšet tyto věty od dívky (mladé ženy), která přišla s pocitem méněcennosti, toho, že se bojí lidí, že si nic nezaslouží, že každý je lepší než ona, strach z toho, že ji každý bude soudit, s úzkostí a nedostatkem sebevědomí .. to je tou největší odměnou pro každého terapeuta.
A jak k tomu přišla?
Rodiče se rozvedli a každý si nechal jedno dítě, na ni vyšel tatínek, který ji za vše fyzicky trestal a to ne málo, používal ji jako lákadlo na nové ženy a k vybíjení svých traumat. Také jeho nové a nové ženy a jejich chování zanechalo své…. Takže odtud tyto pocity. Navíc pocit, že si sama nic nesmí rozhodnout a vše řídí za ni někdo jiný, nemůže se projevit. To se pak nežije lehce a už vůbec ne v radosti.
To vše bylo uloženo v těle, v žaludku asi nejvíc a také v rukou a jiných částech těla. Takže když pak zazní „nepotřebuji tátu k tomu, aby mi něco dovolil, ani uznání tátových žen, které mi říkaly, že nejsem dost dobrá, protože HODNOTU SOBĚ DÁVÁM JEN JÁ SAMA A ZASLOUŽÍM SI SKVĚLÉ VĚCI TADY NA ZEMI a MÁM ZE SEBE RADOST A TAK TOMU JE „, je to velká radost.
Děkuji za odvahu a velkou práci této mladé ženy. Také za možnost sdílení, neboť, pomůže li to 1 člověku, který se v tom najde a uvědomí si , že cesta ven je možná…má to smysl sdílet.
Krásné dny Mitra